22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Już wkrótce Narodowy Marsz Życia w Warszawie

Ocena: 5
425

„Wobec trwającej od wielu miesięcy promocji aborcji – marsz będzie wyjątkową okazją do pokazania naszego poparcia dla ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – napisał zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w apelu o udział w Narodowym Marszu Życia, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie.

Fot. pixabay

„Marsz to przede wszystkim afirmacja wartości, dziedzictwa i misji, ale także znak sprzeciwu wobec radykalnej rewolucji skierowanej dziś zwłaszcza przeciw życiu i rodzinie oraz wobec niszczenia jedności w narodzie” – czytamy w zaproszeniu na Narodowy Marsz Życia, które wystosował zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Narodowy Marsz Życia odbędzie się 14 kwietnia 2024 r. w Warszawie, w narodowe Święto Chrztu Polski. „To manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, a także wolności i niepodległości” – zwracają uwagę organizatorzy. Marsz będzie przebiegał pod hasłem: „Niech żyje Polska!” – Polska w naszych sercach, rodzinach, społecznościach samorządowych oraz we wspólnocie narodowej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.30 na Placu Zamkowym. Jego głównym organizatorem jest Fundacja św. Benedykta.

„Wobec trwającej od wielu miesięcy promocji aborcji – marsz będzie wyjątkową okazją do pokazania naszego poparcia dla ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – podkreśla zarząd PFROŻ.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia działa od 1992 r.; zrzesza kilkadziesiąt organizacji chroniących życie oraz prorodzinnych. W 2012 roku za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

Środa, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Rity z Cascii
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 21, 15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter