26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wzmocnimy ochronę dzieci

Ocena: 0
1702

- Nie możemy zastępować Rad Rodziców w podejmowaniu decyzji o zajęciach dodatkowych - mówi wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski w rozmowie z Michałem Wodzickim.

fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w Kodeksie karnym przygotowany przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”. Jak Pan ocenia zawarte w nim propozycje?

W tym przypadku mówimy o prawie rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. To prawo jest zagwarantowane wprost w art. 48 Konstytucji RP. To przykre, że opozycja, która w ostatnich latach tak często odwoływała się do tego najważniejszego aktu prawnego w Polsce, teraz otwarcie stara się go łamać. Zapewniam, że konsekwentnie będziemy bronić polskich dzieci przed szkodliwym, deprawującym wpływem ideologii LGBT. Dla Ministerstwa Sprawiedliwości ochrona dzieci jest niezwykle istotna. Przypomnę, że to z naszej inicjatywy zostały upublicznione dane osób, które dopuściły się przestępstw seksualnych. Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli oraz pedofilów są dziś w pełni jawne. Każda zmiana w prawie, która pozwoli na jeszcze lepszą ochronę naszych dzieci, spotka się z naszym poparciem. Warto jednak pamiętać, że istotne jest tu działanie systemowe i dogłębna analiza tak, aby prawo skutecznie zadziałało w obronie najmłodszych.

Twórcy ideologii LGBT, pod pozorem zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych, próbują wpływać na proces wychowawczy młodego pokolenia. To próba budowy nowego człowieka?

Lewica doskonale wie, że nie ma szans w walce o głosy pokolenia, które wie i pamięta, czym dla Polski był socjalizm. Ścieżki zdrowia, strzelanie do protestujących, czołgi na ulicach przypominają, dlaczego Polska nie płynie wspólnie z zachodem w „tęczowym” lewackim nurcie. Wyjątkowo podłe jest jednak dla mnie to, że lewica ideologiczną walkę zamierza toczyć kosztem dzieci. W imię tolerancji, rzekomego postępu i politycznej poprawności dokonuje się ataku na wartości, które są fundamentem polskości – dom, rodzinę, Kościół. Seksualizacja dzieci w szkołach to tylko jeden z elementów zamachu na rodzinę oraz konstytucyjnie zagwarantowane małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Ci ludzie chcą zniszczyć wspólnoty narodowe i więzy społeczne, tworząc nowego człowieka oderwanego od historii i tradycji. To inna forma walki klas. Nie możemy się dać wciągnąć w ten absurdalny schemat, że albo jesteś „tęczowy”, albo jesteś tym nietolerancyjnym zaściankiem, za którego cały kraj się wstydzi. Patriotyzm i polskość to terminy, które nie mieszczą się w nowym porządku świata forsowanym przez lewicowych ideologów. Historia po raz kolejny zatoczyła w tym wypadku koło. Kiedyś komunizm wyrzucił ze szkół religię i zastąpił ją „naukowym” ateizmem, a dziś LGBT chce zrobić to samo poprzez, podkreślmy to, nie edukowanie, a deprawowanie dzieci. Nie ma i nie będzie na to naszej zgody.

Czy konieczne jest przyjęcie nowych uregulowań prawnych dla ochrony dzieci i młodzieży przed ideologią LGBT w szkołach?

Rodzice muszą mieć prawo, aby skutecznie chronić swoje dzieci przed szkodliwym wpływem organizacji promujących ideologię LGBT. To właśnie na nich w dużej mierze spoczywa ciężar podejmowania konkretnych działań w tym zakresie. My jako państwo polskie dajemy ku temu odpowiednie narzędzia. Nie możemy jednak zastępować Rad Rodziców w podejmowaniu decyzji o zajęciach dodatkowych, które będą odbywały się w ich szkołach. Inaczej stalibyśmy się państwem zabierającym im wolność, o którą właśnie walczymy. Wierzymy w mądrość Polaków, którzy na pewno nie pozwolą, aby ktokolwiek deprawował ich dzieci. Dotychczasowe doświadczenia pokazują jednak, że potrzebne jest uporządkowanie kwestii zajęć dodatkowych oferowanych przez szkoły oraz wymagań stawianych wobec osób, które je prowadza?. W mojej ocenie należy wzmocnić w tym zakresie kompetencje kuratorium i rodziców. Prawo powinno zostać zmienione tak, aby uniemożliwić próby jego naruszania lub omijania. Decyzja samorządu wprowadzająca do szkół ideologię LGBT powinna być anulowana decyzjami kuratora przy pomocy i wsparciu rodziców. Nie ma i nie będzie naszego przyzwolenia na polityczno-światopoglądową indoktrynację dzieci w polskich szkołach.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter