29 maja
środa
Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Rahamim

Ocena: 4.8
3448

„Blisko Rahamim” to nowa internetowa przestrzeń, którą prowadzi s. Gaudia Skass wraz ze współsiostrami ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Ma on na celu ukazywanie szczęścia wynikającego z życia blisko miłosiernego Boga.

fot. www.facebook.com/bliskorahamim/

Nazwa projektu nie jest przypadkowa. Jak zauważa s. Skass, specjalnie nie użyto słowa „miłosierdzie”, które dla niektórych mogłoby stanowić pewną blokadę w odkrywaniu prawdy o miłości Boga do człowieka. - Z kolei słowo „rahamim”, które oznacza czułe i bezwarunkowe miłosierdzie, na pewno intryguje obcym brzmieniem i niewątpliwie wielu naszych odbiorców nie będzie go znało wyjściowo - wyjaśnia.

Dodaje, że rozwój społecznościowych profili „Blisko Rahamim” ma pomóc zbudować od zera dobre skojarzenia z tym słowem, które mają podprowadzić ludzi do Jezusa miłosiernego. Podobnie jak podcast „Zbliżenia”, czyli półgodzinne odcinki publikowane w niedzielne wieczory, w których omawiana jest symbolika obrazu Chrystusa, o którego namalowanie poprosił On św. Siostrę Faustynę.

Podstawowe źródła do podcastowych zamyśleń to Pismo Święte i „Dzienniczek” św. Faustyny Kowalskiej. S. Skass w swoich refleksjach dzieli się także bogatym doświadczeniem ewangelizatora, historiami z całego świata oraz spojrzeniem artysty malarza.

Jako absolwentka malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych duże znaczenie mają dla mnie formy wizualne. Dlatego też w podcastach w malarskim wizerunku Jezusa miłosiernego odkrywam różne przesłania i prawdy o relacji Boga i człowieka, które z niego wynikają

- opisuje zakonnica.

Niebawem siostry w nowej przestrzeni internetowego głoszenia prawdy o Bożym miłosierdziu będą również dzielić się przygodą odkrywania śladów miłosiernej miłości Boga w Stanach Zjednoczonych i Brazylii oraz na Kubie. 

Nasz vlog podróżniczy będzie łączył ukazywanie egzotyki odwiedzanych miejsc z przedstawianiem niezwykłego działania Boga w świecie

- zapowiada autorka projektu.

Co ważne, ukazywane treści, dzięki zaangażowaniu dobrych ludzi, którzy znają się na algorytmach, podpowiadane są też osobom, które żyją w beznadziei i wydaje się im, że ich życie nie ma sensu. S. Skass wskazuje także, że niestety powiększa się grono osób, tak wierzących, jak i niewierzących, zwłaszcza w obrębie młodszych pokoleń, dla których miłosierdzie Boże i św. Siostra Faustyna to temat często całkowicie obcy.

Chcemy o nich zawalczyć, wykorzystując nowoczesne formy wyrazu - współczesne i proste, ale jednocześnie zachęcające do odkrywania. Stawiamy na autentyczność i szczerość i ufamy, że takie podejście pomoże poznać Jezusa miłosiernego wielu osobom, nawet tym mocno pogubionym w swojej codzienności 

podsumowuje s. Skass.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Środa, VIII Tydzień wielkanocny
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć
i dać swoje życie jako okup za wielu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 32-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter