22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prawda i prawość

Ocena: 0
3468

Ulf Ekman, lider założonego przez siebie szwedzkiego Kościoła ewangelikalnego Słowo Życia, wraz z żoną i wierną współpracownicą Birgittą, w 2014 r. wstąpili do Kościoła katolickiego.

W odpowiedzi na zrozumiały wstrząs, jaki wywołała ich decyzja, napisali książkę będącą zapisem ich drogi, oznaczającej przeszło dwadzieścia bardzo aktywnych lat podróży po całym świecie, spotkań z ludźmi, lektur, studiów teologicznych. Uderza, zawstydza i porywa bezkompromisowość w dążeniu do prawdy: aby poznać, kim w istocie jest Jezus Chrystus, autorzy stają się gotowi na wszystko.

W opowieści Ekmanów katolik nie znajdzie cienia powodu do tryumfalizmu; raczej odbierze solidną lekcję ekumenizmu. I być może zadziwi się i uraduje pięknem Kościoła instytucjonalnego, życia sakramentalnego, Eucharystii, maryjności – tego, co zdążyło mu spowszednieć lub co nie dość docenia.

Przy tym wszystkim jest to wyjątkowa książka o małżeństwie: dwugłos ludzi odrębnych, którzy w pełnej wolności, przez wymianę i wzajemne wspieranie się, razem dojrzewają duchowo. Jedna z moich najważniejszych lektur minionego roku.

Ulf i Birgitta Ekman, „Wielkie odkrycie. Nasza droga do Kościoła katolickiego”, przekład Agnieszka Stróżyk, WAM, Kraków 2017

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter