29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Krajewski odwiedza zagrożony bombardowaniami Wołyń

Ocena: 4.4
506

Wysłannik papieski kard. Konrad Krajewski odwiedził dziś miasto Równe na Wołyniu, leżące 250 km od Lwowa w kierunku Kijowa. Spotkał się z uchodźcami w dwóch parafiach rzymskokatolickich. W jednej z nich odbyła się modlitwa ekumeniczna w intencji pokoju. Wzięli w niej udział przedstawiciele kościołów chrześcijańskich z terenu Wołynia, w tym przedstawiciele Kościoła prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego. Kościół rzymskokatolicki reprezentował miejscowy ordynariusz bp Witalij Skomorowski.

Fot. Vatican Media - kard. Krajewski na Wolyniu

Wizyta w Równym odbyła się przy dźwięku powtarzających się alarmów przeciwlotniczych. Kard. Krajewski w trakcie modlitwy ekumenicznej w parafii św. Jana Pawła II w Równym zapewnił wszystkich o bliskości Ojca św. z narodem ukraińskim. Przekazał jej uczestnikom różańce papieskie, zachęcając do modlitwy w intencji pokoju. Z Równego udał się w głąb Ukrainy. Aktualnie jest ok. 200 km od Lwowa.

Papieski hierarcha stara się odwiedzać miejsca, gdzie przebywają uchodźcy i gdzie organizowana jest pomoc humanitarna. Wczoraj wieczorem wraz z abpem Mieczysławem odwiedził ośrodek Caritas-Spes w Rawie Ruskiej. Jest on zlokalizowany zaledwie 2 km od przejścia granicznego Rawa Ruska – Hrebenne. Obecnie na tym przejściu granicznym ruch przebiega płynnie i nie ma dużych kolejek od strony ukraińskiej. W Rawie Ruskiej przebywają uchodźcy z różnych części Ukrainy. Tutaj też znajduje się miejsce przeładunku dla pomocy humanitarnej przybywającej z Polski i innych krajów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter