22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Książki dla każdego

Ocena: 0
1245

Kolejna porcja nowości wydawniczych.

 

„Z drugiej strony Biblii. Antologia noweli biblijnej”, wybór i opracowanie ks. Marek Starowieyski, Święty Wojciech, Poznań 2017

Pisarze od wieków szukali odpowiedzi na pytania: Co zostało przemilczane przez autorów natchnionych? Jakich uczuć doświadczali bohaterowie biblijnych wydarzeń? Jak to jest patrzeć na świat ich oczami? Wybór krótkich form takich autorów jak Henryk Sienkiewicz, Selma Lagerlöf, Roman Brandstaetter, Karel Čapek, Anatol France czy Khalil Gibran w opracowaniu wybitnego patrologa to kawał dobrej literatury.

Piotr Gociek, „Kreta subiektywnie”, Pascal, Bielsko-Biała 2017

Przewodnik? Zapiski z podróży? Przegląd literatury na temat? Studium wyspy? Miłosny pean? Wszystkiego po trochu. Znany dziennikarz snuje swoją opowieść, pokazując konkret geograficzno-historyczno-turystyczno-obyczajowy z werwą, humorem i znawstwem, choć sam nazywa siebie dyletantem. Jego znajomość największej greckiej wyspy wynika zarówno z wielokrotnych na niej pobytów – o każdej porze roku – jak i niekłamanej fascynacji.

Zbigniew Korba, „Transakcja”, Poligraf, Brzezia Łąka 2016

Powieść popularna z życia warszawskiego prawnika, z aferą na styku polityki i wielkich interesów oraz wątkiem miłosnym w tle. Wiele klimatów jakby znajomych z polskiego podwórka. Mimo debiutanckiego pióra fabuła wciąga. A to, co odróżnia ją od innych tego typu, to to, że są wprawdzie pokusy, ale są i niewzruszone wartości. A wtedy rzeczywiście najtrudniejszą walkę toczy się z samym sobą.

Krystyna Dajka, ks. Łukasz Piórkowski, „Post Daniela z uzdrawiającą dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej”, wstęp dr Ewa Dąbrowska, WAM, Kraków 2017

Dieta zdobywająca wciąż nowych zwolenników, z których niejednemu dała szansę na odzyskanie zdrowia. Tu bliska współpracownica twórczyni diety, doświadczona w prowadzeniu turnusów zdrowotnych, przedstawia propozycję programu na dwa tygodnie wraz z praktycznymi wskazówkami i przepisami. Do tego rozważania duchowe na każdy dzień napisane przez kapłana prowadzącego rekolekcje z postem Daniela.

Guido van Genechten, „Mała biała rybka liczy do 11”, przekład Iwona Mączka, Mamania, Warszawa 2017

Sztandarowa seria wydawnictwa dla najmłodszych czytelników: kartonowe stronice i proste, czarno-białe ilustracje, znacznie korzystniejsze dla rozwoju percepcji wzrokowej dziecka niż mdłe pastele, jakimi zwykle otaczane są maluchy. W nowym tomie mała biała rybka bawi się z przyjaciółmi w chowanego. Ilu ich znajdzie? Mniejsza o wynik, grunt, że na naukę czytania – i liczenia – nigdy nie jest za wcześnie!

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter