Konkurs dotyczył wiedzy z Ewangelii według św. Mateusza, według św. Marka i według św. Łukasza (wraz ze wstępami i przypisami) w tłumaczeniu z piątego wydania tzw. Biblii Tysiąclecia. Uczestnikami byli ministranci i lektorzy, którzy aktualnie należą do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ich wiek nie przekracza 26 lat. Opiekunem nad wydarzeniem objął Diecezjalny Duszpasterza Lektorów ks. Konrad Biskup. Osoby, które osiągnęły dobry wynik, otrzymały nagrody.
W kategorii młodszej pierwsze miejsce zajął Kacper Pergół, drugie Tomasz Bukowiecki, a trzecie Bartłomiej Skonieczny.
W kategorii starszej najlepszy był Marcin Dębek, przed Tomaszem Poleszczukiem i Konradem Czerskim.
W rywalizacji drużynowej zwyciężyła grupa z parafii św. Trójcy w Kobyłce, czyli Michał Kościukiewicz, Mateusz Łyszkowski i Mateusz Żarski. Drugie miejsce otrzymała drużyna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie w składzie: Jakub Piątek, Adam Biczyk i Jan Majchrzak. Trzecią pozycję wywalczyła reprezentacja parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie Zerzniu w składzie: Piotr Hoffman, Karol Grabarczyk i Franciszek Domański.
Nagrody pocieszenia otrzymali Franciszek Jaskólski i Piotr Tomaszek.
– Potrzebna była wiedza o chronologii i o szczegółach pojawiających się tylko w określonej Ewangelii. Pojawiały się także odniesienia do fragmentów ze Starego Testamentu – mówił Marcin Dębek, zwycięzca w kategorii starszej. – Trudności sprawiało pytanie o nazwę obowiązkowego podatku na Świątynię. Dobrze znane było drzewo, na jakie wspiął się Zacheusz – mówił ks. Biskup. Zdobywcy pierwszych miejsc wezmą udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 17 i 18 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.