W najnowszym numerze warto przeczytać:
Czego oczekujemy od kapłanów? – odpowiadają w sondzie przeprowadzonej przez Barbarę Stefańską – Rafał Patyra, Patrycja Hurlak, Marcin Kwaśny, Małgorzata Ziętkiewicz, Kazimierz Szalata i Patryk Czech.
Integralna formacja seminarzystów – o nowym dokumencie „Droga formacji prezbiterów w Polsce” - mówi ks. Tomasz Trzaskawka, sekretarz Zespołu ds. Przygotowania Nowych Zasad Formacji Kapłańskiej w Polsce w wywiadzie udzielonym Piotrowi Kościńskiemu.
Dekalog VII - Białystok – nauczanie św. Jana Pawła II przed 30 laty w Białymstoku na temat siódmego przykazania Bożego - przypomina Piotr Kościński.
Ostatnia próba Kościoła – o próbie, przez którą musi przejść Kościół przed ponownym przyjściem Chrystusa – pisze dominikanin o. Jacek Salij OP.
Dobrzy księża - jeśli nie będziemy wychowywać dobrych księży, to wkrótce naprawdę przestanie ich brakować, bo księża nie będą ludziom już do niczego potrzebni – jak sól, która utraciła smak – pisze ks. Henryk Zieliński w artykule wstępnym.
Grosz za kilometr – w jaki sposób jako kierowcy możemy pomóc misjonarzom – mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA w rozmowie z Agnieszką Domańską.
W szponach lęku – w 2020 r. zostało u nas wystawionych 1,5 mln zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. Do tych spowodowanych sytuacją pandemiczną coraz częściej dochodzą te spowodowane informacjami na temat zmian klimatycznych – pisze Anna Meetschen.
Prawda etapu – dawniej było więcej przemocy fizycznej, a dziś jest więcej skutecznego prania mózgów – pisze ks. Dariusz Kowalczyk SJ.
Trzeba umieć się odważyć – służy jako miejsce audiencji generalnych oraz spotkań papieża z pielgrzymami całego świata. Oblicza się, że w czasie pięćdziesięciu lat jej istnienia papieże przyjęli w niej 12 mln pielgrzymów – pisze o auli Pawła VI w Watykanie ks. Waldemar Turek
Płeć na życzenie - o projekcie tzw. ustawy trans, pozwalającą osobom nieletnim na zmianę płci w zależności od upodobania i forsowanej przez hiszpański rząd – pisze Marcin Zatyka.
Toczy się piłka przez Europę – wciąga się piłkarskie federacje (czy może raczej – biurokracje) w propagowanie antyzachodniej ojkofobii (choćby przez „antyrasistowskie” laickie „modlitwy” przed meczami) albo wręcz w promocję ideologii LGBT – pisze Marek Jurek.
Chrystusa brał na poważnie – w pierwszą rocznicę śmierci, kard. Zenona Grocholewskiego wspomina ks. Henryk Zieliński.
Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 11 lipca