W najnowszym numerze warto przeczytać:
Uczmy się od bratanków – Czego moglibyśmy się nauczyć od Węgrów? Z pewnością nie tylko gry w piłkę nożną – pisze ks. Henryk Zieliński.
Pieniądze uratują dzietność? – Czy w Polsce uda się przywrócić naturalną zastępowalność pokoleń? Czy jesteśmy skazani na demograficzną zapaść? – ostatnie pomysły na rozwiązanie tego problemu komentuje dr Marcin Kędzierski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
500+ a demografia – Jak program 500+ wpłynął na dzietność i poziom życia polskich rodzin. - zalety i wady programu podsumowuje Barbara Wiśniowska.
Śmiertelna rezolucja – Czy legalne w myśl prawa zabijanie bezbronnych, na każde życzenie, to prawo człowieka? – pyta Krzysztof Ziemiec.
Aborcja prawem człowieka? – Parlamenty nie uchwalają praw człowieka. Jednak, jak widać, mogą pozorować takie działania. – ostatnią rezolucję Parlamentu Europejskiego komentuje ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.
Po co Kościołowi synody? – Synod nie może wzorować się na parlamencie. Jego celem nie jest dochodzenie do porozumienia, ale słuchanie i posłuszeństwo Duchowi Świętemu – wyjaśnia ks. prof. Przemysław Artemiuk.
Dekalog 1991-2012 – Jak w białych rękawiczkach tworzy się „miękki” totalitaryzm, który obejmuje wszystkie dziedziny życia, także sport. – pokazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Amerykańsko-rosyjski szczyt – Aby przypodobać się elitom europejskim PO obrażała Amerykanów. PiS robi odwrotnie to samo. Stąd ani jedni, ani drudzy nas nie cienią. – o problemach Polski w kontekście polityki wielkich mocarstw, pisze prof. Kazimierz Dadak.
Trzeba wytrwać – Gwałtowana reakcja Izraela na nowelizację Kodeksu Postepowania Administracyjnego w Polsce pokazuje, że mamy fazę przygotowawczą do wysunięcia żydowskich roszczeń w sprawie mienia bezspadkowego. – ostrzega Jacek Karnowski.
Koniec ery Netanjahu? – Bałagan polityczny w Izraelu i skrajnie nacjonalistyczne wypowiedzi nowego premiera tego państwa – analizuje Piotr Kościński.
Jakie prawa człowieka? – Dla Parlamentu Europejskiego ważniejsza jest aborcja niż ratowanie obywateli przed pandemią – zauważa Anna Meetschen.
Dekalog V – Radom – Nieprzypadkowo przykazanie „Nie zabijaj” św. Jan Paweł II przypominał w Radomiu – tę historyczną wizytę sprzed 30 lat przypomina Patryk Lubryczyński.
Hańba domowa – Czy już żyjemy w świecie, w którym kurioza przestają budzić konsternację, a normalność dziwi coraz bardziej? – analizuje Marek Jurek.
Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 27 czerwca