W najnowszym numerze warto przeczytać:
Natura miłosierdzia – Na czym w praktyce polega okazywanie miłosierdzia innym? – odpowiada bp Henryk Ciereszko w rozmowie z Magdaleną Prokop-Duchnowską.
Miłosierdzie w prawdzie – Przed pokusą „łatwego miłosierdzia” ostrzega ks. Henryk Zieliński.
Praca u podstaw – Co nowego znajdziemy na tegorocznych Targach wydawców Katolickich? – ujawnia ks. Roman Szpakowski SDB w wywiadzie Moniki Odrobińskiej.
Moje książki – Dorota Gawryluk, Halina Łabonarska, Marcin Kwaśny, prof. Michał Kleiber, prof. Maria Ryś i Michał Lorentz – co lubią czytać? Odpowiadają w sondzie Ireny Świerdzewskiej.
Beznadziejna strategia – Prymas Tysiąclecia nie błagał Bieruta ani funkcjonariuszy UB o miłosierdzie, tylko upominał się o sprawiedliwość. Dlaczego? – pisze ks. Henryk Zieliński.
Iska i gaśnica – Jakie postawy, które znajdują odzwierciedlenie w naszych przysłowiach, gaszą iskrę Bożego Miłosierdzia – wskazuje Weronika Kostrzewa.
Islamiści uderzają w Rosję – Czy przyglądając się wydarzeniom z przeszłości, można dostrzec schemat działania terrorystów? – analizuje Piotr Kościński.
Nowoczesne państwo – Ludzie zaczynają mieć dość takiej nowoczesności, która prowadzi społeczeństwa ku samozagładzie – zauważa Anna Meetschen.
Żadnych tam dialogów – Zapomnieć i nie wracać do tego, co było? Czy też rozliczyć? – o miłosierdziu i sprawiedliwości w życiu społecznym pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Jak uczyć się i nauczyć – Ważne jest, by wiedzieć, po co, ale także jak się uczyć. Wskazówki specjalistów, jak efektywnie się zdobywać wiedzę, zebrała Monika Odrobińska.
Wiara w ikonach – Postać Mateusza Środonia, twórcy malowideł w kościele w Warszawie-Międzylesiu – przybliża Barbara Stefańska.
Walka o szczęście – Wobec pokus jesteśmy bezradni, gdy chcemy je pokonać swoimi siłami – arkana walki duchowej odsłania o. Józef Augustyn SJ w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 31 marca i wcześniejszych numerów tygodnika.