1 listopada
piątek
Seweryna, Wiktoryny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 8 maja - "Ksiądz w oczach wiernych"

Ocena: 0
942

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Ksiądz w oczach wiernych – O tym co świeccy chcą widzieć w idealnych kapłanach? – z Agatą Rusak, psychologiem i psychoterapeutą, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Lekarz dusz – Był doświadczonym lekarzem, szefem oddziału, kiedy zdecydował się wstąpić do seminarium duchownego. Teraz ks. dr Sławomir Abramowski tworzy parafię św. Jana  Pawła II w Warszawie. Jego historii i dzisiejszej działalności przygląda się Irena Świerdzewska.

Historia dobrze opowiedziana – Dla Polaków synonimem II wojny światowej jest polska martyrologia. Na świecie „wyprzedza” ją Holocaust. Jak mówić o wojnie bez licytowania się na ofiary, ale oddając prawdę? – z prof. Danielem Wicentym, współtwórcą stowarzyszenia i portalu Polska Hekatomba, rozmawia Monika Odrobińska.

Jedyne oparcie – Bóg ma i czas i cierpliwość i wielką miłość do nas, więc w końcu przekonujemy się, że tylko Jemu możemy powierzyć wszystko – zauważa Anna Meetschen.

Pomniki do likwidacji – Za usuwanie pomników radzieckich „wyzwolicieli” czasów II wojny światowej współcześni Rosjanie grożą zniszczeniem cmentarza w Katyniu. Na czym polega różnica? – z prezesem IPN dr. Karolem Nawrockim rozmawia Monika Odrobińska.

Ukraina i fatimskie objawienia – Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że Portugalczycy częściej mówią o trzeciej tajemnicy fatimskiej. Przypominają proroctwo o Rosji „rozszerzającej swoje błędy” i zastanawiają się, czy słowa o „biskupie w bieli” mogą być wciąż aktualne – pisze Marcin Zatyka.

Francja: powyborcza kontynuacja – Wygrane przez Emmanuela Macrona wybory prezydenckie potwierdzają kierunek zmian we Francji. Nie jest to jednak nowy trend, lecz zmiany ogólnoświatowe, którym przygląda się Radosław Molenda.

Ostatni Mohikanie? – Dla przyszłości wielu seminariów duchownych w Polsce ten rok będzie decydujący. Zgodnie z najnowszymi instrukcjami Stolicy Apostolskiej, minimalna liczba kandydatów do kapłaństwa, uzasadniająca samodzielne istnienie danego seminarium w Polsce została ustalona na poziomie 30 mężczyzn. Do gorliwej modlitwy o powołania zachęca ks. Henryk Zieliński.

Spóźnione czy dojrzałe? – Mieli poukładane życie. Skończyli studia, podjęli pracę, zdobyli zawód. Po 35. roku życia wstąpili do seminarium duchownego. Ich historie spisał ks. Paweł Kłys.

Panteon na Skałce – W podziemiach bazyliki na krakowskiej Skałce znajduje się Krypta Zasłużonych, gdzie pochowano wielkich Polaków. Miejsce odwiedziła i opisała Iwona Budziak.

Rączki małe – Przygotowujmy dzieci do dorosłego życia, które w znacznej mierze składa się przecież z pracy zachęca w swoim felietonie Anna Wardak.

Dialog z buddyzmem – Kiedy narodził się buddyzm? Jak kształtowały się jego relacje z chrześcijaństwem? – z ks. prof. Leonardem Ficem, specjalistą od religii Indii i Dalekiego Wschodu oraz dialogu chrześcijaństwa z religiami pozachrześcijańskimi, rozmawiają Amelia Siuda-Koszela i ks. Julian Głowacki.

Nauka i modlitwa – Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej to jedyna tego typu placówka prowadzona przez diecezję w Polsce. Placówkę, jej działalność i cele, opisuje Marcin Krężelok.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 1 maja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie.
Pokój w niebie i chwała na wysokościach.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 13, 31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna za zmarłych cierpiących w czyśćcu

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter