20 października
środa
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kolejna koperta z pociskami adresowana do papieża

Ocena: 0
636

W minionych dniach w zmechanizowanym centrum pocztowym na lotnisku w Genui przechwycono kolejną kopertę zawierającą trzy pociski pistoletowe zaadresowane do papieża Franciszka – podaje portal primocanale.it

Fot. pixabay.com/CCO

Koperta została wysłana z Colmar, miasta w Alzacji, we Francji. Wykryły ją skanery Centrum Pocztowego w Genui i następnie została przejęta przez Karabinierów z Wydziału Śledczego, którzy podjęli pierwsze dochodzenia, w tym badania przeprowadzone w celu prześledzenia ewentualnych odcisków palców. Podobna koperta, z tą samą zawartością i tymi samymi miejscami wysłania i przeznaczenia, została zajęta w Mediolanie w dniu 9 sierpnia przez karabinierów z mediolańskiego wydziału śledczego. Znajdowały się w niej również trzy naboje do pistoletu kalibru 9 mm oraz wiadomość dotycząca transakcji finansowych w Watykanie. Podobnie jak ta przechwycona w Genui, była zaadresowana „Papież – Watykan – Plac św. Piotra w Rzymie”.

Francuz, który wysłał list, został już zidentyfikowany i jego dane są już znane żandarmom watykańskim, z którymi mediolańscy karabinierzy skoordynowali swoje działania, aby ocenić ten czyn i ewentualne zagrożenie. Podobno mężczyzna w przeszłości wysyłał listy do Watykanu. Znaczek na liście jest francuski, a w kopercie znajduje się również kopia wpłaty 10 euro, ale nie wiadomo, za co i w jakich okolicznościach została ona dokonana.

Karabinierzy ustalili, że mężczyzna przebywa obecnie we Francji, a nie w Watykanie, ani we Włoszech, więc nie stanowiłby bezpośredniego zagrożenia dla papieża. Oczywiście dochodzenie trwa nadal.

Czytaj takze: Włochy: zidentyfikowano nadawcę listu z kulami do papieża

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 października

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie,
której się nie domyślacie,
Syn Człowieczy przyjdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,39-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter