3 czerwca
środa
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Solarczyk: prawdziwy pokój serca jest darem Boga

Ocena: 4.75
276

„Prawdziwy pokój serca nie jest owocem ludzkiego wysiłku, ale darem Boga" – podkreślił bp Marek Solarczyk zachęcając do zaufania w Boże prowadzenie. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu przewodniczył on mszy św. w kaplicy domu biskupów transmitowanej on line.

Fot. Magdalena Gronek

Nawiązując do sytuacji zagrożenia koronawirusem i ograniczenia zgromadzeń publicznych zachęcał do spojrzenia na to doświadczenie jako okazję do pogłębienia osobistej relacji z Bogiem i troski o relacje rodzinne.

 Przychodzą takie chwile, takie momenty, kiedy nasze pragnienia są weryfikowane. Może na pierwszy rzut oka wydają się nam zatrzymane, czy wręcz pohamowane. Potraktujmy to jednak jako zaproszenie do refleksji nad sobą , spojrzenia na swoje życie w Bożej perspektywie. Warto stanąć w szczerości przed Chrystusem - jak uczyniła to biblijna Samarytanka

- zaapelował bp Solarczyk.
Zwrócił uwagę, że kobieta otrzymała od Jezusa coś cenniejszego, niż wodę, tak potrzebną do przeżycia. „Spójrzmy: Co jest darem Boga dla mnie dziś" – zachęcał duchowny.
Przekonywał, że Bóg nieustannie umacnia człowieka.

Prawdziwy pokój serca nie jest owocem ludzkiego wysiłku, ale darem Boga, na który trzeba się otworzyć

- powiedział biskup.
Zachęcał również do pielęgnowania relacji.

Bóg nas wybiera. To On potwierdza w naszym życiu swoją obecność. To On prowadzi nas przez drugiego człowieka, albo posługuje się nami, by dotrzeć do innej osoby

- zauważył.
W związku z ograniczeniami związanymi z zakazem gromadzenia się powyżej pięćdziesięciu osób bp Soloraczyk zapowiedział, że codziennie będzie celebrował mszę św. z w kaplicy domu biskupów o godz. 9.00. Liturgia będzie transmitowana na profilu biskupa.
W poniedziałek z kolei ruszą także pięciodniowe rekolekcje dla osób dorosłych. Myślą przewodnią będzie fragment z Pisma Świętego mówiący o Uczniach Idących do Emaus. Wprowadzenia do modlitwy i refleksji będą udostępniane o godz.7.00. Natomiast o godz.. 17.00 będzie około dwudziestominutowa konferencja biskupa.
Z kolei wraz z 23 marca ruszą rekolekcje on line dla młodzieży. Będą oparte na kanwie – Spotkania Bogatego Młodzieńca z Chrystusem.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Środa, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Jestem Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Bogiem nie umarłych, lecz żywych.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Tm 1,1-3.6-12; Ps 123,1b-2; Mk 12,18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter