17 października
czwartek
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Droga Neokatechumenalna planuje budowę centrum na Górze Oliwnej

Ocena: 0
615

Katolicka wspólnota Drogi Neokatechumenalnej zamierza zbudować nowe centrum pielgrzymkowe na Górze Oliwnej w Jerozolimie. W zakupie działki o powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych pomogła fundacja “Domus Jerusalem”, poinformowały 14 marca hiszpańskie media.

Fot. Andrew Shiva / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 / Link

Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej projektu wynika, że wśród jego protektorów są m.in. kardynałowie Christoph Schönborn z Wiednia i Sean O'Malley z Bostonu. Przyszła placówka ma służyć wszystkim pielgrzymom katolickim, którzy będą przybywać do Ziemi Świętej.

Droga Neokatechumenalna jest jedną z nowych wspólnot duchowych w Kościele katolickim. Jej statutowym celem jest promowanie odnowy życia parafialnego w duchu Soboru Watykańskiego II przez otwieranie i prowadzenie w diecezjach i parafiach dróg wtajemniczenia chrześcijańskiego na wzór katechumenatu pierwotnego Kościoła. Stawia sobie za cel prowadzenie przez dłuższy czas ochrzczonych chrześcijan na ich drodze wiary oraz wzmacnianie ich życia religijnego. Członkowie Drogi starają się to robić przez ćwiczenia duchowe oraz tworzenie stałych grup, działających co najmniej 15 lat.

Po 30 latach pracy w ponad stu krajach św. Jana Pawła II uznał Neokatechumenat za „itinerarium formacji katolickiej ważnej dla społeczeństwa i czasów dzisiejszych”. Stolica Apostolska zatwierdziła statut Drogi w 2008 r., a następnie w latach 2010 i 2012 zaaprobowała także Dyrektorium Katechetyczne.

Odpowiedzialnymi na poziomie międzynarodowym za Drogę Neokatechumenalną są: jej założyciel Hiszpan Kiko Argüello i włoski kapłan o. Mario Pezzi. Ruch jest obecny w 134 krajach, w 21,3 tys. wspólnot działa 1,5 mln. członków. Prowadzi też 120 neokatechumenalnych seminariów duchownych „Redemptoris Mater”, które wydały już ok. dwóch tysięcy prezbiterów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 października

On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który żyje dzięki wierze w Jezusa

Dziś w Kościele:
czwartek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 3,21-30a, Ps 130, Łk 11,47-54
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -