17 września
piątek
Franciszka, Roberta, Justyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież Franciszek wyszedł ze szpitala

Ocena: 0
876

Ojciec Święty został wypisany z kliniki Gemelli i po dziesięciu dniach od operacji wrócił do Watykanu, gdzie będzie kontynuował rehabilitację. Przed powrotem do Domu św. Marty odwiedził Bazylikę Matki Bożej Większej, do której przybywa zawsze w ważnych chwilach swego pontyfikatu.

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Przed maryjną ikoną Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego), jednym z symboli ŚDM, papież dziękował za pomyślny przebieg operacji. Jak poinformował watykański rzecznik prasowy Matteo Bruni, Franciszek modlił się również za wszystkich chorych, szczególnie za tych, których spotkał w czasie swej hospitalizacji.

Papież podziękował też włoskim policjantom, eskortującym go z Kliniki Gemelii. Przed wjazdem na teren Watykanu wysiadł z samochodu i się z nimi pożegnał.

Papież już wkrótce po trwającej trzy godziny operacji jelita grubego, w szpitalu, wrócił do aktywności. Wczoraj po południu złożył pożegnalną wizytę dzieciom na oddziale onkologicznym, z którymi od początku hospitalizacji nawiązał nić przyjaźni, rozmawiał z ich rodzicami, najciężej chore dzieci błogosławił przez szybę. W minioną niedzielę zaprosił ze sobą czworo małych pacjentów na balkon, z którego odmówił modlitwę Anioł Pański i pozdrowił przybyłych pod Klinikę Gemelii pielgrzymów oraz personel medyczny. Wtedy jeszcze poruszał się po korytarzu na wózku inwalidzkim. Wczoraj wybrał się w odwiedziny do mlodych pacjentów oddziału onkologicznego już na własnych nogach.

Lipiec jest dla Franciszka miesiącem jego wypoczynku, jednak już zapowiedziano, że w przyszłą niedzielę znów pojawi się w oknie Pałacu Apostolskiego, by odmówić modlitwę Anioł Pański. Z kolei zawieszone zostały środowe audiencje generalne.

Przeczytaj także: Papież podziękował za troskliwą opiekę w klinice Gemelli

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 8,1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter