6 lipca
poniedziałek
Gotarda, Dominiki, Lucji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wniosła nadzieję na Zacisze

Ocena: 0
1801

Kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej 3 czerwca nawiedziła parafię św. Rodziny na Zaciszu w Warszawie. Obraz został wniesiony do świątyni po kwietnym dywanie ułożonym na pl. kościelnym. We Mszy św. licznie uczestniczyły rodziny z dziećmi.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Wizerunek witała rodzina Szewczaków. – Składamy Tobie nasze postanowienia. Dopomagaj rodzinom naszej parafii w przekazaniu wiary kolejnym pokoleniom. Niech owocem naszego nawrócenia będzie umocniona wiara, na nowo rozpalony dar modlitwy. Prosimy Cię o wsparcie dla małżonków i rodzin, o zachowanie jedności i czystości życia małżeńskiego. Daj nam łaskę wybaczania i otwórz na potrzeby współmałżonków.

Obraz witali przedstawiciele młodzieży i dzieci.

W homilii bp Marek Solarczyk nawiązał do osoby św. Józefa, który zawierzył Bogu choć tak wielu rzeczy w swoim życiu początkowo nie rozumiał. – My również tak często musimy być ludźmi wiary. Maryja w domu Zachariasza stając przed  św. Elżbietą wniosła duchową nadzieję i moc. Kiedy Bóg prowadzi po swoich drogach, to będzie także dawał umocnienie we wszystkich dotyczących nas Bożych tajemnicach – mówił kaznodzieja.

Bp Solarczyk przypomniał, że w dniu nawiedzenia obrazu przypadła 34. rocznica święceń kapłańskich ks. Andrzeja Mazańskiego, miejscowego proboszcza. Gośćmi podczas peregrynacji byli kard. John Ribat MSC i bp Józef Roszyński SVD, posługujący w Papui Nowej Gwinei.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 lipca

Poniedziałek, XIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
«Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 2,16.17b-18.21-22; Ps 145,2-9; Mt 9,18-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter