5 grudnia
sobota
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wirtualna pielgrzymka śladami Jana Pawła II

Ocena: 0
397

Ambasada RP w Rzymie, wspólnie z uczniami Szkoły Polskiej w Wiecznym Mieście oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, zapraszają do udziału w wirtualnej pielgrzymce śladami papieża-Polaka.

fot.Patryk Lubryczyński

To propozycja, skierowana do tych, którzy, pomimo ograniczeń związanych z pandemią, chcieliby odwiedzić miejsca związane z Janem Pawłem II w Rzymie i okolicach. Pomysł skierowany jest zwłaszcza do dzieci i młodzieży.

Drogie dzieci, droga młodzieży, jak wiecie w tym rok przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, naszego papieża. W związku z tym Szkoła Polska w Rzymie, Ambasada RP w Rzymie i Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowały piękną pielgrzymkę, jako prezent dla naszego papieża

- zapowiada Ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders.

Jak wyjaśnia Danuta Stryjak, kierownik Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Rzymie, szczególną rolę w jej przygotowaniu odegrała młodzież polonijna - Uczniowie Szkoły Polskiej w Rzymie, którzy urodzili się we Włoszech. Mówią dwoma językami, mają zatem dwie ojczyzny: Włochy i Polskę. Z okazji urodzin św. Jana Pawła II najmłodsi uczniowie wraz ze swoją nauczycielką i z rodzicami przygotowali dla wszystkich swoich kolegów z Polski i całego świata prezent szczególny. Odwiedzili wszystkie miejsca w Rzymie i w najbliższej okolicy, np. Mentorellę, związane ze św. Janem Pawłem II. Sfotografowali je, opisali, nagrali.

Wśród 15 miejsc, które znajdują się na trasie pielgrzymki, są m.in. Bazylika Watykańska, Kaplica Sykstyńska, sanktuarium MB Łaskawej na Mentorelli, czy kościół pw. św. Stanisława BM w Rzymie.

Wirtualna Pielgrzymka rozpoczęła się 2 Maja w Dzień Polonii i Flagi Polskiej i zakończy w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 18 maja.Opis miejsc będzie ubogacony artefaktami i historycznymi pamiątkami z życia Jana Pawła II, znajdującymi się w posiadaniu Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Będzie to także przypomnienie dla dzieci i młodzieży wszystkich tych aspektów polskiej tożsamości Jana Pawła II, które go uformowały i stanowiły o wielkości jego pontyfikatu. Unikatowe świadectwa ze spotkań z Janem Pawłem II przedstawią ponadto Ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders, najbliższy współpracownik Jana Pawła II ks. prał. Paweł Ptasznik - Rektor Kościoła św. Stanisława w Rzymie, czy senator Nazario Pagano, przewodniczący grupy przyjaźni polsko – włoskiej we Włoskim parlamencie.

Wirtualną pielgrzymkę można odbyć za pośrednictwem platformy izi.travel: https://tiny.pl/7gxx8

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Sobota, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni
Pan jest naszym sędzią, Pan naszym prawodawcą,
Pan naszym królem, on nas zbawi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 30,19-21. 23-26; Ps 147A,1-6; Mt 9,35 – 10, 1. 5-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter