12 czerwca
środa
Janiny, Onufrego, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Raport: media w Niemczech bezkrytycznie popierały politykę uchodźczą Merkel

Ocena: 0
742

Największe niemieckie media bezkrytycznie popierały w latach 2015-2016 politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel, zaniedbując swoją funkcję kontrolną – twierdzą autorzy naukowego raportu sporządzonego przez Media School w Hamburgu i Uniwersytet w Lipsku.

fot. gregorfischer.photography via Foter.com / CC BY-ND

O raporcie, który ma zostać opublikowany przez fundację Otto Brennera w najbliższy poniedziałek, poinformował w czwartek tygodnik "Die Zeit".

Naukowcy z obu placówek przeanalizowali kilka tysięcy artykułów opublikowanych w "Die Welt", "Bildzie", "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Sueddeutsche Zeitung" oraz w gazetach regionalnych w okresie od lutego 2015 do marca 2016 roku.

Zdaniem autorów, media mainstreamowe nie tylko poparły politykę uchodźczą Merkel, lecz bezkrytycznie przyswoiły sobie "hasła politycznych elit" i rozpowszechniały "eufemistyczno-perswazyjną retorykę" zawartą w pojęciu "kultura powitania" (Willkommenskultur).

To słowo stało się "magiczną formułką", za pomocą której wywierano na obywateli moralną presję, by "pełnili samarytańską służbę" – piszą autorzy raportu, cytowani przez "Die Zeit".

Kierujący projektem badawczym Michael Haller powiedział, że niemiecka branża medialna znalazła się w "strukturalnym i ideowym kryzysie". "Duża część dziennikarzy przestała rozumieć na czym polega ich rola i zaniedbała zadanie objaśniania (czytelnikom) świata" – ocenił. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 czerwca

Środa, X Tydzień zwykły
Naucz mnie, Boże, chodzić Twoimi ścieżkami,
prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 17-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Antoniego z Padwy 4-12 VI
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter