16 listopada
piątek
Gertrudy, Edmunda, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zakopane: Bieg po Oddech z Justyną Kowalczyk

Ocena: 0
397

Ponad 700 zawodników, w tym Justyna Kowalczyk wzięło udział – pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych – w drugiej edycji Biegu po Oddech. Zawody były dedykowane osobom chorym na mukowiscydozę.

fot. PAP/Grzegorz Momot

Na starcie stawiła się mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk, która od wielu lat wspiera podopiecznych PTWM. Łącznie na starcie było 719 zawodników i niestraszne im były bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne. W Zakopanem padał deszcz, a temperatura wynosiła niespełna 10 stopni Celsjusza. Na Kasprowym Wierchu sypnęło śniegiem.

– Jakże się cieszę, że mogę tu być. Nie ma nic piękniejszego jeśli pomagasz w sposób który najbardziej kochasz, a zatem poprzez sport. Naprawdę wszystkim gratuluję odwagi i determinacji, że przyszli na start – mówiła Justyna Kowalczyk.

Zawodnicy mieli do pokonania pięciokilometrową trasę, która zaczynała się w parku miejskim. Zadany odcinek pokonywali na kilka sposobów, jedna grupa biegła, inni maszerowali z kijkami, a byli nawet tacy, którzy prowadzili wózki inwalidzkie. Zgodnie z intencją organizatorów w Biegu po Oddech każdy jest zwycięzcą.

Organizatorem Biegu po Oddech jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, a sponsorem głównym – Santander Consumer Bank. Zawody wsparł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -