21 stycznia
poniedziałek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki zwrócił uwagę, aby pozwólić działać Duchowi Świętemu

Ocena: 0
813

Abp Stanisław Gądecki celebrował Mszę świętą w Zielone Świątki w parafii w Kruszewie, która obchodzi 90. rocznicę istnienia. W homilii rozważał teksty biblijne Starego Testamenty zapowiadające Zesłanie Ducha Świętego oraz konsekwencje Jego działania w życiu Kościoła. 

– Obecność Ducha Świętego w sercach wiernych wzywa do określonej postawy moralnej. Powtarzajmy ustami i całym życiem: przyjdź Duchu Święty! Pozwólmy Mu działać – powiedział w uroczystość Zesłania Ducha Świętego abp Stanisław Gądecki.

Przypominając słowa św. Pawła - „postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała” - abp Gądecki zauważył, że nasze życie cechuje wewnętrzny konflikt między skłonnościami, które pochodzą od „ciała” oraz impulsami pochodzącymi od Ducha.

– Nie możemy się kierować wszystkimi skłonnościami naraz. Nie możemy być równocześnie egoistami i ludźmi wielkodusznymi, pragnąc panowania nad innymi i odczuwając radość z bezinteresownej służby. Musimy zawsze wybierać, jakim impulsom się podajemy, a możemy to czynić w sposób autentyczny tylko z pomocą Ducha Chrystusa – mówił metropolita poznański.

Abp Gądecki pytał wiernych, jakie miejsce zajmuje Duch Święty w ich życiu, czy jest On w wieczerniku serca gospodarzem czy gościem; czy mogą powiedzieć, że uzależniają każdy swój życiowy krok od omówienia go z Duchem Świętym.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcał też, by wierni otworzyli serca na działanie Ducha Świętego. – Nie musimy się silić na wyniosłe słowa, bo to On modli się w nas i za nas – przekonywał abp Gądecki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -