19 września
sobota
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Akcja #Biblia - warto kontynuować!

Ocena: 0
550

Zapoczątkowana w Niedzielę Słowa Bożego akcja zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem „Biblia” spotkała się z szerokim odzewem. W minioną niedzielę #Biblia była przez pewien czas na pierwszym miejscu w trendach na Twitterze w Polsce!

Fot. pixabay.com /CCO

Popularność akcji #Biblia, to kolejny dowód, że media społecznościowe mogą pomagać w docieraniu z przesłaniem Ewangelii do milionów osób.

– mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik i jednocześnie zachęca do kontynuowania inicjatywy #Biblia każdego dnia.

Codziennie możemy opublikować krótki cytat, który do nas w tym momencie akurat najbardziej przemawia. W ten sposób sami możemy głębiej się nad nim zastanowić, ale także dajemy szansę innym, aby go przeczytali, na przykład na smartfonie, czy tablecie w drodze do pracy, szkoły. Inicjatywa #Biblia powinna odbywać się codziennie.

– podkreśla.

Akcja #Biblia to inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski wywołana homilią papieża Franciszka, który zapraszając wszystkich do aktywnego udziału w wydarzeniach Niedzieli Słowa Bożego zachęcał, by jak najwięcej osób codziennie czytało przynajmniej kilka wersetów z Biblii.

Ojciec Święty prosi nas, byśmy trzymali ją otwartą na stoliku nocnym w domu, nosili ze sobą w kieszeni, wyświetlali na smartfonach. Papież zachęcał, by zacząć czytanie Biblii od Ewangelii i pozwolić, aby inspirowała nas każdego dnia i rzucała światło na nasze życie

- mówił rzecznik KEP

W odpowiedzi KEP zaapelowało, by wykorzystać internet jako narzędzie, które pomaga w jego rozpowszechnianiu Słowa Bożego - zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem „Biblia”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
w Bogu pokładam nadzieję, nie będę się lękał, *
cóż może uczynić mi człowiek?

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1 Kor 15, 35-37. 42-49; Ps 56 (55), 3 i 10-14; Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter