6 sierpnia
czwartek
Slawy, Jakuba, Oktawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dokąd zmierzamy?

Ocena: 4.85556
954

Zgadzam się ze stwierdzeniem naszego kolegi redakcyjnego Radka Molendy, który mówi, że nie ma ludzi niewierzących w Boga, ale jedynie niewiedzący o Bogu - ci, którzy Go nie spotkali i nie wiedzą kim naprawdę Jest. I dlatego nie zachwycili się Bogiem, Jego Miłością. Pozostaje im więc własne wyobrażenie Boga, w które nie wierzą (kto nie miłuje Boga - znaczy to, że nie poznał Boga; zob. 1 J 4,8).

Zabrakło doświadczenia Spotkania ... pomimo, że Bóg stwarza mnóstwo okoliczności, żeby każdego z nas przyciągnąć do Siebie, doprowadzić do Spotkania.

Wakacje to dobry czas na ZATRZYMANIE SIĘ … zachwycenie się Bogiem w otaczającej nas pięknej naturze, która przecież jest dziełem Jego Rąk.

Kocham góry, kiedy na nie patrzę odczuwam bliskość Boga, widzę Jego potęgę. Kocham też jeziora, nasze polskie Mazury, Puszczę Augustowską. Tutaj odnajduję spokój i ciszę, tak bardzo potrzebne do kontemplacji piękna naszego Stwórcy. I oczywiście uwielbiam nasze polskie morze, piaszczyste plaże i nadmorski klimat małych miejscowości. Morze to żywioł, tak jak życie, którym często miotają fale wydarzeń, zdolne nas pognębić lub jeszcze bardziej umocnić.

Wybór należy do nas, to my podejmujemy decyzję, czy idziemy w kierunku Prawdy, Wiary, Nadziei i Miłości, aby lepiej poznać Boga i zaprzyjaźnić się z Nim.

Dokąd zmierzamy w naszym życiu? Oby nie okazało się, że „pędzimy donikąd”. Jak powiedział Steve Maraboli: „Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi pędzi donikąd”.

Św. Jan Paweł II zachęca nas do świadomego przeżywania życia:

„Umiejcie prawidłowo ocenić to, co jest w was i wokół was! Umiejcie wartościować, rozróżniać, wybierać!” (Toronto, 1984)

Kierunek znamy – Życie Wieczne z Bogiem. Jezus Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Wybierajmy Życie!

Kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu” (Pwt 30, 19-20)

Bóg w swojej Miłości obdarzył nas Wolnością. To jest wielki dar i odpowiedzialność! Wielu ludzi jednak myli wolność ze swawolą.

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!" (Ga 5, 1).

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" (1Kor 6, 12)

„Człowiek może powiedzieć Bogu: nie. Człowiek może powiedzieć Chrystusowi: nie. Ale – pytanie zasadnicze: czy wolno? I w imię czego „wolno”? Jaki argument rozumu, jaką wartość woli i serca można przedłożyć sobie samemu i bliźnim, i rodakom, i narodowi, ażeby odrzucić, ażeby powiedzieć „nie” temu, czym wszyscy żyliśmy przez tysiąc lat?! Temu, co stworzyło podstawę naszej tożsamości i zawsze ją stanowiło".

Św. Jan Paweł II)

Z Dzienniczka św. s. Faustyny:
„Ufaj Bogu, na dobrej drodze jesteś i w dobrych rękach jesteś, w Bożych rękach”. (Dz. 257)

Dobrego odpoczynku z Bogiem!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 sierpnia

Czwartek, XVIII Tydzień zwykły
+ Święto Przemienienia Pańskiego
«To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14; Ps 97,1-2.5-6.9; 2P 1,16-19; Mt 17,1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter