24 września
czwartek
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

30 maja "u stóp Matki Bożej papież złożył wszystkie troski i cierpienia ludzkości"

Ocena: 0
1207

W wigilię Zesłania Ducha Świętego, 30 maja o godz. 17.30 Ojciec Święty przewodniczył modlitwie różańcowej w grocie lurdzkiej na terenie Ogrodów Watykańskich. Modlitwa była transmitowana przez media watykańskie (na kanale YouTube i Facebooku Vatican News), w łączności z sanktuariami maryjnymi na całym świecie. Wśród nich była także Jasna Góra.

Fot. facebook/Vatican News

U stóp Matki Bożej Ojciec Święty złoży wszystkie troski i cierpienia ludzkości, które tak bardzo pogłębiły się w czasie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa

- czytamy w komunikacie Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, która jest promotorem tego wydarzenia.

Tradycję odmawiania modlitwy różańcowej przez papieża na zakończenie maryjnego miesiąca maja wprowadził w 1979 roku św. Jan Paweł II.

Tegoroczne wydarzenie, którego hasłem będzie „Gorliwi i jednomyślni na modlitwie, razem z Maryją” zorganizowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

W czasie modlitwy jej uczestnicy, za pomocą mediów, połączyli się z największymi sanktuariami maryjnymi w Europie (Lourdes, Fatima, San Giovanni Rotondo, Pompeje, Jasna Góra); Ameryce Północnej i Południowej oraz w Afryce.

Poszczególne dziesiątki różańca odmawiali reprezentanci osób szczególnie dotkniętych koronawirusem. Byli wśród nich lekarz i pielęgniarka, przedstawiciele służby zdrowia, walczący z pandemią na pierwszej linii; osoba uleczona z koronawirusa, a także osoba, która straciła członka rodziny; ksiądz – kapelan szpitalny oraz siostra zakonna – pielęgniarka; aptekarka i dziennikarz, jako przedstawiciele osób, które pomimo zagrożenia kontynuowały swoją pracę; wolontariusz z rodziną oraz młoda rodzina, której w tym czasie urodziło się dziecko jako znak nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 1,2-11; Ps 90,3-6.12-14 i 17; Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


 

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter