19 października
wtorek
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

38. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza już na szlaku (zdjęcia)

Ocena: 4.8
1521

W czwartek, 5 sierpnia wyruszyła 38. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pątnicy wyszli w drogę do Matki Bożej dziś po porannej Mszy Świętej w Sanktuarium MB Ostrobramskiej na Witolinie. Eucharystii przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Fot. Jakub Troszyński/Diecezja warszawsko-praska

 

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”. Do myśli Prymasa Tysiąclecia odwoływał się podczas dzisiejszej homilii pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

Przeżyjmy te nasze życie, w pielgrzymce na ziemi, żeby jak najwięcej czasu było poświęcone miłości Boga i ludzi. Czyli gdybyśmy chcieli potem jakoś zważyć, zmierzyć, ocenić czas, to byśmy powiedzieli: wszystko, co uczyniliśmy z miłości ma niebywałą wartość. Dobro jest miernikiem tego czasu. Bądźmy wierni temu hasłu!

- mówił bp Romuald Kamiński.

Hierarcha podkreślił, że modlitwa pielgrzymów oddziałuje na całe społeczeństwo.

Jeśli ktoś podejmuje dobre rzeczy, dobre zadania – jak powiedziałby św. Paweł – wojuje w słusznej sprawie, to owoce tego nie ograniczają się tylko do niego. To jest właśnie ta radość i to piękno, że kiedy wy idziecie – te kilkaset osób – to nie tylko czynicie dobro dla siebie, czy prosicie o dobro dla siebie, ale to przejście to jest pozostawienie po sobie Bożego błogosławieństwa. Wiedzcie, że tak się dzieje. Pielgrzymki dla ludzi spotykanych, którzy nie idą fizycznie z Wami, są także błogosławieństwem.

- podkreślił ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Cała homilia (audio) - link.

Na trasę z 38 Warszawsko-Praską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę wyruszyło ok. 150 osób. Blisko 100 osób ma dołączyć w kolejnych dniach. Dziś pątnicy przejdą ponad 35 kilometrów i zatrzymają się na nocleg w Glinkach w powiecie otwockim. Do Częstochowy dotrą 14 sierpnia. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymkarodzin.waw.pl lub na profilu społecznościowym.

Galeria zdjęć (Fot. Jakub Troszyński/Diecezja warszawsko-praska).

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki/ wsp. św. Pawła od Krzyża, prezbitera/ wsp. świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,35-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter