30 czerwca
czwartek
Emilii, Lucyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: w posłudze kapłańskiej najważniejszy jest przykład życia

Ocena: 4.8
219

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Podczas przed południowych Mszy Krzyżma biskupi poświęcają oleje używane później m.in. przy udzielaniu niektórych sakramentów. Natomiast księża odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie.

 

fot. ks. Mariusz Wedziuk

W diecezji warszawsko-praskiej została ona odprawiona w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Modlitwie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Podczas tej mszy biskup błogosławi oleje chorych, olej katechumenów i poświęca krzyżmo – używane później przez cały rok m.in. przy udzielaniu niektórych sakramentów.

Poświęcamy dzisiaj oleje święte, narzędzia naszej codziennej posługi. Niech nas przepełnia radość i pokora z tego, że Pan nam daje udział w tych misteriach. Każde takie namaszczenie, którego dokonujemy wywiera nadzwyczajne skutki, jest jakby pieczęcią niezmywalną, siłą odradzającą, a my w tym wszystkim uczestniczymy

– mówił w homilii bp Kamiński.

Wielki Czwartek jest także świętem wszystkich kapłanów. Księża podczas Mszy Krzyżma, w obecności biskupa, odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie. W tej posłudze najważniejszy jest przykład własnego życia – podkreślił bp Kamiński.

Dziękuję Bogu za to, że czyni nas swoimi sługami. Dawajmy dobre świadectwo o wypełnianiu swojego powołania. Choćbyśmy się nie wiem jak nagadali, wytaczając całą apologię jak dobre i piękne jest kapłaństwo – nic nie zwojujemy. Natomiast przykład czyniony z miłością i pokorą dokona wszystkiego

– wyjaśniał biskup.

Na koniec homilii ordynariusz warszawsko-praski życzył zebranym kapłanom, aby byli sługami Jezus, na wzór Jego serca miłującego i przebaczającego. Wieczorna Msza święta Wieczerzy Pańskiej również będzie celebrowana w Konkatedrze na Kamionku. Eucharystii o godzinie 18 będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 czerwca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników
św. Kościoła Rzymskiego

On wstał i poszedł do domu.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter