28 stycznia
wtorek
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Cieszyn: Orszak Trzech Króli z parą prezydencką

Ocena: 0
739

W Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia po raz trzeci wyruszy ulicami Cieszyna, weźmie udział para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyć będą we Mszy Świętej w południe w kościele pw. św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem bp. Romana Pindla, a następnie wraz z wszystkim uczestnikami liturgii przejdą na cieszyński rynek.

W zeszłym roku para prezydencka wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Warszawie, fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Na rynku, gdzie spotkają się orszaki ze wszystkich parafii Cieszyna, zaplanowano wystąpienie prezydenta RP. Tu także odbędzie się składanie darów Bożej Dziecinie przez Trzech Królów, symbolizujących trzy kontynenty. Zobaczyć będzie można jasełka przygotowane przez młodzież oazową oraz wziąć udział we wspólnym kolędowaniu z parafialną scholą młodzieżową. Organizatorzy zaplanowali degustację potraw oraz kiermasze m.in. z wyrobami cukierniczymi i rękodzielniczymi.

Jak wyjaśnił proboszcz cieszyńskiej parafii św. Marii Magdaleny ks. Jacek Gracz, Orszak Trzech Króli jest bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Duchowny zachęcił szczególnie dzieci do przebrania się za różne postaci związane z historią o narodzinach Jezusa.

– Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie na najpiękniejszy strój zostaną nagrodzone a najciekawsze stroje zostaną wyróżnione – zapewnił kapłan, zapraszając do udziału w wydarzeniu.

Orszak Trzech Króli w Cieszynie organizują parafia św. Marii Magdaleny z cieszyńskim UM, Starostwem Powiatowym i Domem Narodowym.

Hasłem, które towarzyszy Orszakowi 2017, jest franciszkańskie pozdrowienie „Pokój i Dobro”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką
Dziś w Kościele: wtorek, III tydzień zwykły, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Sm 6,12b-15.17-19; Ps 24,7-8.9-10; Mk 3,31-35
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -