23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Filipiny: kard. Tagle otworzy Drzwi Święte razem z ubogimi

Ocena: 0
1229

Kardynał Luis Luis Antonio Tagle otworzy Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia w katedrze w Manili razem z grupą ludzi ubogich swej archidiecezji.

2015-12-03 11:12
pb (KAI/lastampa.it) / Manila, sg

Jubileuszowym dziełem tamtejszego Kościoła będzie stworzenie funduszu, z którego opłacana będzie pomoc medyczna dla najuboższych.

Podczas uroczystości otwarcia Drzwi Świętych 9 grudnia kardynałowi towarzyszyć będą: uboga rodzina, młodzież i osoby niepełnosprawne. Jednak koncentracja na ubogich będzie dotyczyć nie tylko dnia rozpoczęcia Jubileuszu, zgodnie z wolą papieża Franciszka, wyrażoną w bulli „Misericordiae vultus”.

Archidiecezja utworzy fundusz pomocy medycznej dla ubogich ludzi chorych i starszych. Jest to szczególnie ważne w kraju, w którym dostęp do publicznej służby zdrowia w przypadku wielu warstw społecznych istnieje tylko na papierze, zaś 55 proc. populacji Filipin nie dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi, by się leczyć.

Inauguracja funduszu odbędzie się w czasie koncertu w teatrze Meralco w Manili. Zaśpiewa na nim m.in. kard. Tagle, który występował już wcześniej podczas innych imprez charytatywnych.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -