21 października
niedziela
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek złożył życzenia Benedyktowi XVI

Ocena: 0
758

Z pokładu samolotu wiozącego go na wyspę Lesbos papież Franciszek złożył życzenia urodzinowe swojemu poprzednikowi Benedyktowi XVI, który dziś kończy 89 lat.

2016-04-16 10:10
st, tom (KAI) / Watykan, mz
fot. Wikimedia Commons / Rinaldo Cornacchini / CC BY 3.0

W komunikacie opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej zaznaczono, że do papieskich życzeń dołączają się osoby towarzyszące oraz dziennikarze. Franciszek prosi Boga, aby nadal błogosławił cenną służbę Benedykta XVI bliskości i modlitwy za cały Kościół.

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 r. w Marktl am Inn w Bawarii. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1951 r. W wieku 26 lat rozpoczął działalność naukową, początkowo jako wykładowca dogmatyki i teologii fundamentalnej we Fryzyndze, następnie był profesorem w Bonn, Münster, Tybindze i Ratyzbonie. 24 marca 1977 r. Paweł VI mianował go arcybiskupem metropolitą Monachium i Fryzyngi, a wkrótce potem, na konsystorzu 27 czerwca tegoż roku powołał go w skład Kolegium Kardynalskiego. Od 25 listopada 1981 r. kard. Ratzinger był prefektem Kongregacji Nauki Wiary i przewodniczącym Międzynarodowej Komisji Teologicznej, a od 30 listopada 2002 r. również dziekanem Kolegium Kardynalskiego. Wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 r., jako pierwszy od kilkuset lat następca św. Piotra zrezygnował z urzędu papieskiego 28 lutego 2013 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarzeNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -