21 kwietnia
niedziela
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jałmużnik papieski: ludzie hojnie wspierają papieską dobroczynność

Ocena: 0
1170

Kard. Konrad Krajewski za pośrednictwem Radia Watykańskiego podziekował wszystkim dobroczyńcom, którzy przekazując zarówno niewielkie, jak i bardzo duże sumy pieniędzy na konto papieża pomagają pomagać ubogim. W rozmowie z watykańskim radiem przyznał także, że zapisał w testamencie swój majątek Ojcu Świętemu ufny, że Franciszek zrobi z nim najwłaściwszy użytek.

Fot. Vatican Media

Szef Urzędu Dobroczynności Stolicy Apostolskiej przyznał, że również w okresie letnim „czyści konto papieża” z pieniędzy przeznaczonych dla ubogich na całym świecie - zgodnie ze słowami Franciszka, że jeśli jego konto jest puste to znaczy, że jest dobre i ewangeliczne. Kard. Krajewski dodaje, że Stolica Apostolska posiada kanały, aby skutecznie i szybko docierać z pomocą tam, gdzie jest ona aktualnie najbardziej potrzebna.

Poprzez nuncjuszy z różnych krajów jesteśmy informowani o problemach związanych również z covidem, o których świat często zapomina. Są to takie kraje jak np. Ekwador, Filipiny Burundi oraz Kongo. Ostatnio z Tunezji od nuncjusza otrzymałem alarmujące informacje. Pomagamy na bieżąco. Wczoraj Ojciec Święty zakupił za pół miliona dolarów tomograf komputerowy dla Madagaskaru, żeby nie tylko bogaci, ale także ubodzy, którzy są otoczeni opieką szpitala prowadzonego przez misjonarzy mieli również dostęp do tomografu

– mówi papieskiej rozgłośni kard. Krajewski.

Wkrótce prześlemy do czterech krajów po pół miliona euro, aby mogły w najuboższych zakątkach stworzyć ambulatoria, gdzie ludzie będą mogli przychodzić, nie tylko się szczepić, ale także otrzymywać potrzebną opiekę. Także pocztą dyplomatyczną wysyłamy mnóstwo leków. W ciągu dwóch-trzech dni praktycznie wszędzie jesteśmy w stanie dostarczyć najbardziej potrzebne lekarstwa. Chociażby wczoraj wysłaliśmy do Kolumbii cały plik dyplomatyczny leków.

- dodał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 kwietnia

Czwarta Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Powołani do łączenia kropek

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter