21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jasna Góra: nocne czuwanie Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów "Złota Róża"

Ocena: 0
187

Przez post i swoją modlitwę wspierają kapłanów - członkowie Apostolatu „Złota Róża” będą modlić się dziś na Jasnej Górze. 

BPJG

To wspólnota ludzi świeckich, którzy poprzez modlitwę, post i wyrzeczenia wspierają duchownych, dziękując za ich sakrament, jak również proszą o nowe powołania. Nocne czuwanie rozpocznie Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej, a zakończy koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo „lourdzkie”.

– Bóg jest na pierwszym miejscu, duchowni na drugim, a rodzina jest na trzecim. Matka Boża mówiła, że kto się modli za kapłanów, niech się nie martwi o swoją rodzinę, bo Ona się o nią zatroszczy. To jest też moje świadectwo, bo z bliskimi przeżywaliśmy różne kryzysy i zawsze Bóg błogosławił – zaświadcza Bożena Jasiewicz, odpowiedzialna za Apostolat w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Zauważyła, że kapłani są wiernym bardzo potrzebni, bo bez nich nie ma Eucharystii i sakramentów. – Jeżeli zabraknie duchownych, to kto będzie ludzi prowadził do Boga? - pyta p. Bożena.

Wspólnotę Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów tworzy dwadzieścia jeden osób. Modlitwa rozpoczyna się Mszą św. w pierwszy czwartek miesiąca. Następnie każdy wierny, w wybranym przez siebie dniu, rozważa jedną, wyznaczoną na stałe dla całej wspólnoty, tajemnicę różańca świętego, koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II, a także ofiarowuje post lub wyrzeczenie.

– Dla nas to osłona, która chroni przed złem, żeby Boża łaska mogła nam jeszcze bardziej towarzyszyć. Tak, jak w wojsku generał musi być otoczony żołnierzami, tak my potrzebujemy modlitwy wiernych. Jest to wsparcie do jeszcze gorliwszego posługiwania, gdy widzimy, że ludziom zależy na kapłanie. Kiedyś podczas rekolekcji, jedna z pań wstała i zapytała, kto może podjąć za księdza nowennę pompejańską i wstało 40 osób. To jest budujące - opowiadał ks. Grzegorz Koc, asystent Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów „Złota Róża” z diecezji siedleckiej.

Dodał, że patronami Apostolatu są Matka Boża, św. Jan Paweł II, który 9 czerwca 2003 r. udzielił „Złotej Róży” błogosławieństwa na audiencji w Rzymie, a także św. s. Faustyna Kowalska.

Ks. Koc zauważył, że teraz w diecezjach powstają dziecięce grupy modlitewne. – Wiemy, że modlitwa dzieci ma szczególną wartość i to wsparcie w dzisiejszych ciężkich czasach, kiedy są atakowane nasze wartości, jest ważne – mówił.

Apostolat „Złota Róża” podejmuje różne inicjatywy, które mają na celu pomoc kapłanom np. dwa razy do roku organizowane są ogólnopolskie spotkania, połączone z nocnym czuwaniem w intencjach kapłanów i osób zakonnych, a także pielgrzymki czy rekolekcje.

W ramach dzisiejszego czuwania na Jasnej Górze zaplanowano: Apel Jasnogórski, konferencję pt. „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego”, Adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę św. o północy, z odnowieniem Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, koncert dla Matki Bożej i świadectwa. Zakończy je w niedzielę, ok. godz. 3.00, koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo „lourdzkie”.

Nocną modlitwę poprzedziło spotkanie członków 19. Zjazdu Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów „Złota Róża”, w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, pod hasłem „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego”.

Pierwsza wspólnota Apostolatu powstała 1 marca 2007 r., przy Parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Myślą przewodnią tworzącego się Dzieła, były wówczas słowa „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” (J2,5).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter