19 września
sobota
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kontrowersyjny teledysk w kościele. Proboszcz przeprasza

Ocena: 0
1477

Proboszcz parafii w Ścinawce Średniej (Dolnośląskie) przeprosił wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się urażeni publikacją teledysku "Fire & Forgive", do którego sceny były nagrane w jego parafii – napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy kurii świdnickiej ks. Daniel Marcinkiewicz.

fot. Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Na kanale YouTube został opublikowany teledysk zespołu Powerwolf zatytułowany "Fire & Forgive", namawiający do wojny i oczyszczenia przez ogień. Sceny do teledysku zostały nagrane m.in. w parafii św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej. W związku z tym wydarzeniem świdnicka kuria biskupia wydała oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej.

"Z związku z publikacją na kanale YouTube teledysku Fire & Forgive zespołu Powerwolf z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię" – wyjaśnił ks. Marcinkiewicz.

Wobec powyższego – jak zaznaczył – ksiądz proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni. "(Ksiądz proboszcz) oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca" – podkreślił ks. Marcinkiewicz.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
w Bogu pokładam nadzieję, nie będę się lękał, *
cóż może uczynić mi człowiek?

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1 Kor 15, 35-37. 42-49; Ps 56 (55), 3 i 10-14; Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter