26 października
poniedziałek
Lucjana, Ewarysta, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Koronawirus na pogrzebie kard. Jaworskiego

Ocena: 0
653

 W dniu 11 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe kard. Mariana Jaworskiego, w których uczestniczył m.in. ks. prof. Józef Bremer SJ, rektor Akademii Ignatianum w Krakowie. Kilka dni później badania potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem.

fot. www.archwwa.pl

Ks. prof. Bremer uczestniczył w liturgii pogrzebowej kard. Jaworskiego, w której wzięli udział również m.in kard. Kazimierz Nycz, abp Marek Jędraszewski, bp Tadeusz Rakoczy czy abp Stanisław Budzik. W trakcie Eucharystii ks. prof. Bremer zasłabł i został wyprowadzony z Bazyliki. Po powrocie do Krakowa przeszedł badania, które potwierdziły zakażenie koronawirusem.

– Ksiądz rektor przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny, czuje się dobrze – informuje ks. Jacek Prusak SJ, rzecznik prasowy Akademii Ignatianum. – Pracownicy Akademii, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, przebywają na kwarantannie i najprawdopodobniej dzisiaj przejdą badania pod kątem COVID19.

Jednocześnie rzecznik uczelni stanowczo zaprzecza wczorajszym doniesieniom medialnym, jakoby rektor po uroczystościach pogrzebowych uczestniczył w uroczystym obiedzie, w którym brali udział także inni biskupi. – Ze względu na bezpieczeństwo własne i obecnych na uroczystościach osób ksiądz rektor po swoim zasłabnięciu powrócił natychmiast do Krakowa i nie miał z nikim bliższego kontaktu. Towarzysząca mu w drodze osoba przeszła badania, które dały wynik negatywny – podkreśla ks. Jacek Prusak.

W poniedziałek została również zamknięta krakowska bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, ponieważ u czterech osób w Kolegium Jezuitów potwierdzono zachorowanie na COVID19. Magister kolegum ks. Władysław Mika SJ przekazał, że test u czterech mieszkańców domu dał wynik pozytywny. Pozostali do poniedziałku przebywać będą przebywać na kwarantannie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4, 32 – 5, 8; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 13, 10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter