25 marca
poniedziałek
Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Matka Boska Fatimska rusza w świat. Będzie w Panamie

Ocena: 0
473

Figurka Matki Boskiej Fatimskiej odwiedzi w 2019 r. szesnaście miejsc na świecie. Jak poinformowało biuro prasowe sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie, pierwszą peregrynacją będzie podróż na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w dniach 21-29 stycznia. "Z kilkunastu posiadanych przez nas pielgrzymich figurek Matki Boskiej z Fatimy uda się do Panamy najważniejsza z nich" – zapowiedział komunikat sanktuarium.

fot. pilgrimfatima, flickr, CC BY-SA 2.0

Zgodnie z planami władz portugalskiego miejsca kultu fatimska figurka Maryi powróci do kraju zaraz po zamknięciu Światowych Dni Młodzieży. Ostatnią uroczystością z jej udziałem będzie msza święta 29 stycznia na panamskim lotnisku Tocumen, którą odprawi rektor sanktuarium w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas.

Spośród zaplanowanych na 2019 r. podróży figurek Pani Fatimskiej najwięcej odbędzie się na terenie państw Ameryki Środkowej i Południowej oraz Włoch. Będą to m.in.: Panama, Kostaryka, Kolumbia, Brazylia i Hiszpania oraz włoskie diecezje Brescia, Ferrara, Cagliari i Mediolan. Z kolei w dniach 30 maja-3 czerwca maryjna figurka z Fatimy nawiedzi Jordanię.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -