19 września
sobota
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa o jedność

Ocena: 0
318

Nieszporom w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan przewodniczył 28 stycznia w katedrze św. Floriana bp Marek Solarczyk.

fot. Jacek Kalinowski / Idziemy

– Zgromadzenie na modlitwie jest najpiękniejszą formułą spotkania w dążeniu do jedności. Miejmy głęboką wiarę i nadzieję, że modlitwa będzie wysłuchana i wydatnie się do jedności przyczyni – powitał zebranych bp Romuald Kamiński.

Wśród przybyłych obecni byli przedstawiciele Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego: jego zwierzchnik bp Andrzej Malicki, bp Zbigniew Kamiński i bp Edward Myślecki; z Kościoła Prawosławnego: ks. Doroteusz Sawicki i ks. Andrzej Dawidziuk; z Kościoła Polsko-Katolickiego: ks. Henryk Dąbrowski – przewodniczący oddziału warszawskiego Polskiej Rady Ekumenicznej; z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP: jego zwierzchnik bp Jerzy Samiec – prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, oraz ks. Włodzimierz Nast i Grzegorz Giemza, dyrektor Biura PRE.

– Wspólnie możemy pokazać ludzkości, że miłość i jedność w różnorodności jest prawicą, która może powstrzymać ten świat na drodze do samozagłady. Przypomnijmy Rzeczypospolitej, przypomnijmy jej dzieciom, jak potężną jest prawica ściskająca dłoń swego Boga, który jest jednością Trójcy, Boga, który jest miłością – powiedział w kazaniu ks. Sawicki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
w Bogu pokładam nadzieję, nie będę się lękał, *
cóż może uczynić mi człowiek?

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1 Kor 15, 35-37. 42-49; Ps 56 (55), 3 i 10-14; Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter