18 grudnia
wtorek
Gracjana, Bogusława, Laurencji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O homoseksualistach w Kościele

Ocena: 0
107

To bardzo potrzebna książka. „Prawda i miłość; towarzyszenie osobom o skłonnościach homoseksualnych” pod redakcją Janet E. Smith i ks. Paula Checka ukazała się w USA w ramach przygotowań do Nadzwyczajnego Synodu Biskupów w roku 2015.

Tom „Living the Truth in Love. Pastoral Approaches to Same-Sex Attraction” przygotowali doktor filozofii, specjalistka w zakresie etyki seksualnej, wykładowca w seminarium duchownym w Detroit oraz ksiądz, były oficer piechoty morskiej USA, po teologii na Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, duszpasterz osób homoseksualnych.

Autorami artykułów – prócz teologów, psychologów, filozofów, moralistów i duszpasterzy – są także ludzie o orientacji homoseksualnej, którzy odnaleźli miejsce w Kościele i sens trwania w czystości. Ich poruszające wyznania zgrupowano w rozdziale „Świadectwa”. Pierwszy rozdział zawiera analizy zjawiska homoseksualizmu od strony religijnej, antropologicznej, społecznej i prawnej. W rozdziale: „Duszpasterstwo” znajdujemy podpowiedzi, jak podchodzić do osób doświadczających seksualnego pociągu do ludzi tej samej płci. Książka nie relatywizuje nauczania Kościoła, nazywa zło grzechem, ale zachęca do szacunku i wsparcia dla człowieka, aby w Chrystusie odnalazł swoją godność.

 

„Prawda i miłość. Towarzyszenie osobom o skłonnościach homoseksualnych”, tłum Magda Sobolewska, red. Janet E. Smith i ks. Paul Check, Bernardinum, Pelpin 2017, 390 s., cena 49,90 zł.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktor naczelny tygodnika "Idziemy"
henryk.zielinski@idziemy.com.pl

 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -