23 września
środa
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Od poniedziałku zwiększony limit osób na Mszach św.

Ocena: 0
296

W związku ze zmianą kryterium ustalania liczby wiernych w miejscach kultu religijnego - tj. jedna osoba na 15 m2 powierzchni - parafie dokonują wyliczeń i informują, ilu wiernych może przebywać w poszczególnych kościołach i kaplicach podczas Mszy Świętych oraz nabożeństw.

Fot. pixabay.com/CCO

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik przypomniał, że w diecezjach nadal obowiązują dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Zaznaczył jednak, że obecne przepisy państwowe stwarzają możliwość, by w kościołach mogło się modlić, korzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej więcej osób niż w ubiegłych tygodniach.

Musimy pamiętać, że tak jak powiedział ostatnio papież Franciszek, nie można przenieść Kościoła i sakramentów tylko do wirtualnego świata

zaznaczył ks. Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że Kościół w Polsce od początku epidemii, w trosce o zdrowie i życie całego społeczeństwa, dostosowuje się do ograniczeń sanitarnych.

Bardzo dziękujemy księżom i wiernym za wykazanie się odpowiedzialnością za innych i dobro wspólne, poprzez przestrzeganie rygorów sanitarnych, dotyczących liczby uczestników Mszy św. i nabożeństw, zachowania odległości 2 metrów między osobami w kościołach oraz obowiązkowego zakrywania ust i nosa, na przykład poprzez maseczki, także w świątyniach. Prosimy by nadal stosować się do zaleceń służb sanitarnych

- dodał rzecznik KEP.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Środa, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 30, 5-9; Ps 119, 29 i 72. 89 i 101. 104 i 163; Łk 9, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter