28 września
środa
Waclawa, Tymona, Marka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Po modlitwie "Regina Caeli": pozdrowienia dla pielgrzymów w Piekarach Śląskich

Ocena: 0
404

Po odmówienie modlitwy Regina Caeli i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Franciszek pozdrowił zgormadzonych, a także pielgrzymów zgormadzonych w Piekarach Śląskich. Nawiązał także do Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, który w Kościele w Polsce obchodzimy w trzecią niedzielę września. W tym roku wypada on 18 września.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Wczoraj w Modenie został beatyfikowany ksiądz, Alojzy Lenzini, męczennik za wiarę, który zginął w 1945 r. za to, że w atmosferze nienawiści i konfliktów wskazywał na wartości chrześcijańskie jako główną drogę życia. Niech ten kapłan, pasterz według serca Chrystusa, głosiciel prawdy i sprawiedliwości, pomoże nam z nieba dawać świadectwo Ewangelii z miłością i szczerością. Oklaskujmy nowego Błogosławionego!

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego tematem jest „Słuchanie uchem serca”. Umiejętność słuchania, oprócz tego, że jest pierwszym gestem miłosierdzia, jest także pierwszym niezbędnym elementem dialogu i dobrej komunikacji: umieć słuchać, pozwalać innym mówić wszystko, nie przerywać w pół zdania, umieć słuchać uszami i sercem. Życzę wszystkim, aby wzrastali w tej umiejętności słuchania sercem.

Dziś we Włoszech obchodzony jest Narodowy Dzień Pomocy w Cierpieniu. Pamiętajmy, że „chory jest zawsze ważniejszy niż jego choroba”, i że „nawet wtedy, gdy nie można wyleczyć, zawsze można otoczyć opieką, zawsze można pocieszyć, zawsze można sprawić, by pacjent poczuł bliskość" (Orędzie na Światowy Dzień Chorego 2022).

Pojutrze, w ostatni dzień maja, w liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 18.00 w Bazylice Matki Bożej Większej będziemy odmawiać Różaniec w intencji pokoju, w łączności z licznymi sanktuariami w wielu krajach. Zapraszam wiernych, rodziny i wspólnoty do przyłączenia się do tego wezwania, aby za wstawiennictwem Królowej Pokoju wyjednać od Boga dar, na który czeka świat.

Pozdrawiam was wszystkich, rzymian i pielgrzymów. W szczególności pozdrawiam wiernych, którzy przybyli z Holandii, Hiszpanii i Australii. Pozdrawiam parafię św. Roberta Bellarmina, która kończy Rok Jubileuszowy z okazji 400. rocznicy śmierci św. Roberta Bellarmina. Pozdrawiam Polaków, - zawsze tak wielu Polaków! - z błogosławieństwem dla tych, którzy w swojej ojczyźnie uczestniczą w wielkiej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Piekarach Śląskich. Pozdrawiam uczniów szkoły San Vincenzo w Olbii i bierzmowanych z Luras.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter