13 czerwca
niedziela
Lucjana, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: audiencje bez wiernych trudnym doświadczeniem

Ocena: 0
542

Audiencje generalne bez udziału wiernych były trudnym doświadczeniem. Czułem się, jakbym przemawiał do duchów – zwierzył się Franciszek w wywiadzie dla hiszpańskiego czasopisma „Il mio Papa – Mój Papież”. Przyznał, że w tym trudnym czasie rekompensował sobie nieobecność wiernych większą liczbą telefonów i listów. W ten sposób mogłem poznać, jak bije puls rodzin i wspólnot w tej sytuacji – dodał Franciszek.

Fot. www.vaticannews.va

Wspominając pamiętny dzień 27 marca, kiedy na placu św. Piotra prowadził modlitwę w intencji ustania pandemii, papież przyznał, że w tamtej chwili niósł w swoim sercu cały cierpiący lud Boży, ludzkość, która musiała sprostać tej pandemii i znaleźć w sobie odwagę, by iść na przód.

Rozmawiając z hiszpańskim czasopismem, Franciszek ujawnił, że chciałby odwiedzić Hiszpanię z okazji 500-lecia nawrócenia św. Ignacego Loyoli. Papież chciałby udać się do Manresy, gdzie założyciel jezuitów rozpoczął nową drogę życia.

Myślę, że nawrócenie św. Ignacego to spotkanie serca i może zachęcić nas do refleksji nad naszym osobistym nawróceniem, do modlitwy o dar nawrócenia, aby bardziej kochać i służyć w stylu Jezusa Chrystusa

– powiedział Papież. Rocznica nawrócenia św. Ignacego przypada w 2022 r.

Odnosząc się do aktualnego kryzysu wywołanego przez pandemię i sanitarne obostrzenia, Franciszek zauważył, że przy jego przezwyciężaniu trzeba mieć na względzie przede wszystkim przyszłe pokolenia, a nie myśleć tylko o sobie.

To my musimy wziąć na siebie obciążenia, przygotować ziemię, na której inni będą pracować

– mówi Papież, dodając, że to od naszych decyzji dzisiaj zależy sytuacja w świecie po pandemii. Jednym z zasadniczych zadań jest jego zdaniem przezwyciężenie kultury odrzucenia: „Każde ludzkie życie ma wartość i zasługuje na to, by je chronić i szanować”.

Franciszek przypomina również o kryzysie migracyjnym. Wskazuje na potrzebę udzielenia opieki migrantom, ale też rozważenia przyczyn migracji. Tytułem przykładu wspomina o sytuacji w Libanie i Syrii.

Całe rodziny uciekają przed wojną, której nie można zrozumieć. Czyż nasze kraje mogą pozostać neutralne wobec tej bolesnej sytuacji?

– pyta Papież.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 13 czerwca

XI Niedziela zwykła
Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 4,26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Zacznij słuchać Jezusa! (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY


- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter