13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do Polaków: zawierzam was, wasze rodziny i cały naród opiece św. Jana Pawła II

Ocena: 0
540

„Pojutrze przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jego opiece zawierzam was, wasze rodziny i cały naród polski. Zawsze miejcie w pamięci to, co wam powiedział: «Któż nas maże odłączyć od miłości Chrystusowej? (…) Bądźcie czujni, aby was nic od tej miłości nie odłączyło. Żadne fałszywe hasła, błędne ideologie ani pokusa pójścia na kompromis z tym, co nie jest z Boga" – powiedział papież w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Franciszek życzył pielgrzymom, aby pobyt w Rzymie przyczynił się do wzrostu w duszy każdego miłości i wierności Chrystusowi. Papież zawierzył Polaków wstawiennictwu św. Jana Pawła II.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień Ojca Świętego:

Serdecznie pozdrawiam obecnych tu Polaków.

Drodzy bracia i siostry, pojutrze przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jego opiece zawierzam was, wasze rodziny i cały naród polski. Zawsze miejcie w pamięci to, co wam powiedział: «Któż nas maże odłączyć od miłości Chrystusowej? (…) Bądźcie czujni, aby was nic od tej miłości nie odłączyło. Żadne fałszywe hasła, błędne ideologie ani pokusa pójścia na kompromis z tym, co nie jest z Boga. Odrzućcie wszystko, co tę jedność niszczy i osłabia» (2.06.1997).

Z serca wam błogosławię!

Dzisiaj poza oficjalnym programem audiencji ogólnej, 10-letni chłopiec o imieniu Paolo, skierował się w stronę papieża, który posadził go obok siebie na miejscu regenta Domu Papieskiego ks. Leonardo Sapienzy. Przybył on wraz ze swoją rodziną z miejscowości San Ferdinando z włoskiego regionu Apulia.

Odwaga, by zbliżyć się do Pana, by otworzyć się na Pana, by nie bać się Pana: dziękuję temu dziecku za lekcję, której udzieliło nam wszystkim.

- powiedział Franciszek.

Zobacz: Ojciec Święty: dziecko udziela lekcji, jak zbliżyć się do Boga

Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Po audiencji Ojciec Święty przypomniał, że w październiku Kościół wzywa do modlitwy za misje oraz do przyjęcia zaproszenia Jezusa do bycia jego aktywnymi współpracownikami. Franciszek zachęcił do bycia dyspozycyjnym wobec Pana oraz ofiarowania swoich cierpień, aby spełniał się zbawczy plan Ojca Niebieskiego.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter