17 września
piątek
Franciszka, Roberta, Justyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież podziękował za troskliwą opiekę w klinice Gemelli

Ocena: 0
772

Ojciec Święty podziękował personelowi Kliniki Gemelli za braterskie przyjęcie i życzliwą opiekę, które sprawiły, że czuł się tam jak w domu. Zauważył, że przekonał się osobiście, jak ważne w trosce o zdrowie są ludzka wrażliwość i zawodowy profesjonalizm.

Fot. cathopic.com

Papież pisze o tym w liście skierowanym do przewodniczącego rady administracyjnej Fundacji Kliniki Uniwersyteckiej Agostino Gemellego prof. Carlo Fratta Passiniego. Podkreśla, że Gemelli to maleńkie miasto w Rzymie, do którego każdego dnia przybywa tysiące ludzi pełnych trosk i oczekiwań.

Franciszek zauważa, że trosce o ciało towarzyszy tam serdeczna opieka, która poprzez integralne i uważne na każdego leczenie, zdolna jest zaszczepiać w pacjentach pocieszenie i nadzieję w chwilach próby. Wskazuje, że jest to dzieło miłosierdzia, które poprzez chorych dotyka zranionego ciała Jezusa. W swym liście papież z wdzięcznością dziękuje za opiekę całej rodzinie Gemelli i udziela jej swego apostolskiego błogosławieństwa. Prosi jednocześnie o kontynuowanie modlitwy w jego intencji.

Ojciec Święty przeszedł w Gemelli planową operację jelita grubego. Po 10-dniowej hospitalizacji powrócił do Watykanu, gdzie kontynuuje rehabilitację. Był to jego pierwszy pobyt w tym szpitalu, który św. Jan Paweł II nazwał Watykanem numer trzy.

Przeczytaj także: Papież Franciszek wyszedł ze szpitala

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 8,1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter