17 września
piątek
Franciszka, Roberta, Justyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rzecznik Episkopatu: Dziękujmy Bogu za powrót papieża Franciszka do zdrowia po operacji

Ocena: 0
480

Dziękujmy Bogu za powrót papieża Franciszka do zdrowia po operacji! Wspierajmy go dalej naszą modlitwą - zaapelował na Tweeterze rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszak Gęsiak.

Fot. PAP/EPA/rainews24 HANDOUT

Papież Franciszek opuścił w środę rzymską klinikę Gemelli, w której przebywał od 4 lipca, gdy przeszedł operację jelita grubego.

"Dziękujmy Bogu za powrót papieża Franciszka do zdrowia po operacji" - napisał na Twitterze rzecznik Episkopatu.

"Wspierajmy go dalej naszą modlitwą, aby Bóg obdarzył go siłami do zrealizowania tegorocznych planów duszpasterskich związanych z jego podróżami zagranicznymi" - dodał ks. Gęsiak.

4 lipca 84-letni papież przeszedł planową, trzygodzinną operację jelita grubego. Zabieg chirurgiczny trwał trzy godziny. W kolejnych watykańskich komunikatach podkreślano, że kuracja pooperacyjna przebiega prawidłowo. Raz u papieża doszło, jak wynikało z biuletynu, do "epizodu gorączkowego", który szybko minął.

W niedzielę, czyli tydzień po operacji, Franciszek pokazał się po raz pierwszy publicznie i z balkonu na 10. piętrze kliniki Gemelli zwrócił się do przybyłych tam wiernych.

W środę dyskretnie opuścił rzymską klinikę, a zdjęcia granatowego samochodu osobowego, którym jechał przez Rzym, zrobili także przechodnie. Przed wjazdem do Watykanu przez jedną z bram papież wyszedł z samochodu i pozdrowił policjantów, którzy mu towarzyszyli oraz patrolujących ten teren żołnierzy.

Przed powrotem do Watykanu papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie modli się w ważnych dla niego dniach. Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował dziennikarzy, że w bazylice papież modlił się przed obrazem Salus Populi Romani, "dziękując za dobry rezultat zabiegu chirurgicznego i w intencji wszystkich chorych, zwłaszcza tych, których spotkał w dniach swego pobytu w szpitalu".

Rekonwalescencję papież będzie kontynuował w watykańskim Domu św. Marty, gdzie na codzień mieszka.

Czytaj także: Papież Franciszek wyszedł ze szpitala

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wsp. św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wsp. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 8,1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter