20 października
środa
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sanktuarium w Fatimie wznowiło Msze św. z udziałem wiernych

Ocena: 0
478

„Powrót do liturgii z udziałem wiernych jest dla nas znakiem nadziei” – mówi ks. Carlos Cabecinhas, rektor sanktuarium w Fatimie, które po kilkumiesięcznej przerwie wznowiło Msze św. w obecności pielgrzymów. Do sanktuarium w tych dniach przybywają głównie Portugalczycy, wciąż brakuje cudzoziemców.

Fot. pixabay.com/CCO

Rektor fatimskiego sanktuarium prognozuje, że duże zorganizowane grupy nie prędko wrócą do Fatimy.

Myślimy, że nowym wyzwaniem duszpasterskim stanie się dla nas więcej mniejszych grup, pielgrzymujących samodzielnie rodzin oraz osób indywidualnych

– wyjaśnia ks. Cabecinhas.

Dla nas był to moment wielkiej radości móc znów sprawować Msze z ludźmi, ponieważ całe miesiące bez obecności wiernych na liturgiach były dramatycznym doświadczeniem. Sanktuarium i kaplica objawień żyją, gdy są w nich ludzie, to miejsce prawdziwie żyje, gdy może przyjmować pielgrzymów. Widzimy, że oni bardzo potrzebowali móc powrócić do tego miejsca, móc pozostawić u stóp Matki Bożej swoje prośby i błagania. My przeżywamy tę samą radość, co czują pielgrzymi powracający teraz do sanktuarium w Fatimie. W weekendy w Portugali wciąż obowiązuje jednak zakaz przemieszania między gminami. Przybywają więc głównie ludzie z okolicy. Nie ma zorganizowanych grup ani zagranicznych pielgrzymów. To smutne, że w miejscu, gdzie rozbrzmiewało wiele języków słychać teraz tylko portugalski.

– mówi Radiu Watykańskiemu duchowny.

Rektor fatimskiego sanktuarium podkreśla, że codziennie sprawowana jest w nim Msza św. za ofiary koronawirusa oraz o ustanie pandemii. „Głęboko wierzymy, że Maryja nas nie opuści i dalej będzie otaczać swą matczyną opieką” – podkreśla ks. Cabecinhas.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 października

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie,
której się nie domyślacie,
Syn Człowieczy przyjdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,39-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter