25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Triduum Paschalne i Wielkanoc w AW

Ocena: 5
1112

Kard. Kazimierz Nycz oraz biskupi pomocniczy będą przewodniczyć liturgiom Triduum Paschalnego w Archikatedrze Warszawskiej.

Fot. Wojciech Łączyński

Msza Krzyżma

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek 28 marca o godz. 10:00 w Archikatedrze Warszawskiej. Eucharystię wraz z metropolią warszawskim będą koncelebrowali biskupi pomocniczy oraz księża Archidiecezji Warszawskiej.

Msza Krzyżma celebrowana w Wielki Czwartek w katedrach jest okazją do wyrażenia jedności biskupa i kapłanów. W czasie Eucharystii księża odnowią przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich.

Metropolita warszawski podczas Mszy Krzyżma poświęci również oleje chorych i krzyżmo, używano później przez cały roku przy udzielaniu sakramentów chrztu, namaszczenia chorych i święceń kapłańskich.

Triduum Paschalne w Archikatedrze Warszawskiej

Triduum Paschalne rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej celebrowaną w Wielki Czwartek 28 marca o godz. 18.00 w Archikatedrze Warszawskiej. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi bp Michał Janocha. 

W Wielki Piątek 29 marca o godz. 17:00 w Archikatedrze Warszawskiej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, której będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki.

Ponadto w Wielki Piątek o godz. 20:00 sprzed kościoła akademickiego św. Anny wyruszy Centralna Droga Krzyżowa pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Wigilii Paschalnej rozpoczynającej obchody Zmartwychwstania Pańskiego będzie przewodniczył 30 marca o godz. 20:00 w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz, który wygłosi również homilię. Na zakończenie liturgii odbędzie się procesja rezurekcyjna ulicami Starego Miasta.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W wielkanocny poranek 31 marca o godz. 6:00 metropolita warszawski poprowadzi procesję rezurekcyjną oraz będzie przewodniczył Mszy Świętej w parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie.

Biskupi pomocniczy również poprowadzą procesje i będą celebrować Msze Święte w parafiach archidiecezji warszawskiej: bp Rafał Markowski w parafii Narodzenia NMP w Komorowie, bp Piotr Jarecki w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Ursusie, a bp Michał Janocha w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich. Bp Tadeusz Pikus będzie przewodniczył Mszy Świętej w parafii Posłania Uczniów Pańskich. 

O godz. 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, podczas której wygłosi również homilię.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Sobota, VII Tydzień wielkanocny
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter