28 września
czwartek
Waclawa, Tymona, Marka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa na adwent

Ocena: 0
1082

Propozycji na owocne przeżycie Adwentu w Warszawie nie brakuje. Prezentujemy najciekawsze rekolekcje w stolicy.

fot. pixabay.com / CC0

Duszpasterstwo Akademickie ARKA zaprasza do udziału w rekolekcjach adwentowych, prowadzonych przez o. Adama Szustaka OP. Dominikanin będzie głosił Słowo Boże w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła (ul. Kobielska 10) o 19:30 11, 12, 13 grudnia. Pierwszego dnia zaplanowana jest konferencja dla chłopców i mężczyzn, drugiego dla dziewcząt i kobiet, a trzeciego dla narzeczonych i małżeństw.

Z kolei rekolekcje "Kardynał Stefan Wyszyński w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie" poprowadzi ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB. Spotkania odbędą się od 9-11 grudnia o 18:00 w Auli Schumana na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Na każdy dzień zaplanowano inny temat wykładu, kolejno: „Przez Maryję do Jezusa – miejsce Maryi w życiu i posłudze kard. Wyszyńskiego”, „Kardynał Wyszyński wychowawca narodu” i ”Kardynał Wyszyński wychowawca młodzieży”.

Na "Adwentowe Rekolekcje o Miłości" w dniach 8-10 grudnia o 20:30, do kościoła Najświętszego Zbawiciela zaprasza o. Janusz Pyda, duszpasterz akademicki krakowskiej "Beczki". – O miłości powiedziano już chyba wszystko. A mimo tego wciąż tak bardzo jej pragniemy i tak wiele osób doświadcza jej braku. Gdzie popełniliśmy błąd? Przyjdź, przekonaj się i kochaj! Nie ma piękniejszego czasu do refleksji nad miłością niż Adwent! – czytamy w zapowiedzi.

Natomiast "Rekolekcje o modlitwie jako relacji" wygłosi jezuita, o. Tadeusz Hajduk SJ. Można go posłuchać w parafii św. Dominika na warszawskim Służewie. Początek rekolekcji w niedzielę, 15 grudnia. Kolejne nauki zaplanowano od poniedziałku do środy, w dniach 16-18 grudnia, podczas mszy o godz. 6.00, 12.00, 18.00 i 19.30. Nagrania rekolekcji będą dostępne TUTAJ.

Na biblijne rekolekcje adwentowe do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście zaprasza ks. Maciej Jaszczołt. - Razem przygotujmy się na nowe przyjęcie rodzącego się w Betlejem Słowa – zachęca ks. Jaszczołt. Rekolekcje odbędą się one w dniach 15-18 grudnia. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone przez cały dzień, natomiast od poniedziałku do środy o godz. 19:00.

– Kiedy masz się spotkać z osobą, której dawno nie widziałeś, a bardzo ją kochasz - serce chce wyskoczyć z radości. Warto więc powiedzieć sobie wprost: Adwent NIE JEST czasem pokuty i umartwienia! Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa – zachęcają warszawscy franciszkanie z kościoła św. Antoniego. Przy Senatorskiej 31 w dniach 8-10 grudnia o 8:00 i 22:00 rekolekcje prowadzi ks. Radosław Rafał MSF – charyzmatyczny kapłan ze Zgromadzenia Świętej Rodziny, pasterz wspólnoty “Poznanie Jezusa”, redaktor naczelny pisma „Posłaniec Świętej Rodziny”, który jak sam przyznaje: „kocha Pana Jezusa jak wariat”. – Przyjdź! Niech nam wszystkim serca walą jak szalone – zachęca kapłan.

"Jak spotkać Boga w modlitwie?" – to tytuł rekolekcji, które odbędą się w dniach 15-18 grudnia o 19:30 w klasztorze ojców dominikanów na Freta. Wygłosi je o. Maksymilian Nawara OSB, benedyktyn mieszkający na co dzień w Lubiniu.

Zachęcamy!!!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły - wspomnienie św. Wacława, męczennika
Ciebie, Boże, chwalimy, Ciebie, Panie, wysławiamy.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 9, 7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

 

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter