1 czerwca
poniedziałek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: pierwszy raz w historii niedzielny "Anioł Pański" bez udziału wiernych

Ocena: 0
3288

Coniedzielna modlitwa „Anioł Pański” 8 marca z późniejszym spotkaniem wiernych z papieżem na Placu św. Piotra, jak i środowa audiencja ogólna 11 marca, odbędą się bez udziału wiernych. Także przynajmniej do niedzieli 15 marca nie będzie papieskich Mszy św. z udziałem wiernych w Domu Świętej Marty - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Wszystkie te środki zostały podjęte w związku z epidemią wirusa COVID-19 (koronawirusa).

Fot. flickr.com-marcin-polak-CC_BY_2.0

Modlitwa „Anioł Pański” oraz środowa audiencja generalna zostały przeniesione do Biblioteki Pałacu Apostolskiego i będą transmitowane na żywo przez media watykańskie. Tak więc wierni przybyli do Rzymu będą mogli przybyć na Plac św. Piotra i oglądać te wydarzenia na ekranach telebimów, a widzowie telewizji transmitujących to wydarzenie - w swoich domach. Jeśli zaś chodzi o Msze św. w Domu Świętej Marty - Franciszek będzie je odprawiał przynajmniej do niedzieli 15 marca prywatnie.

Jak uzasadnia Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, decyzje te są konieczne, by uniknąć ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa COVID-19 podczas zgromadzeń na Placu św. Piotra, a szczególnie podczas obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa na bramkach przed wejściem na Plac św. Piotra, którą władze włoskie wprowadziły po zamachach terrorystycznych w USA 11 września 2001 roku.

Decyzja o braku udziału wiernych podczas niedzielnej, południowej modlitwy z papieżem na "Anioł Pański", a potem spotkań Ojca Świętego z wiernymi, nie ma w historii precedensu. Zwyczaj ten wprowadził w 1953 r. papież Pius XII.

Wprowadzenie nadzwyczajnych środków ostrożności związane jest z potwierdzeniem w miniony piątek pierwszego przypadku zachorowania w związku z wirusem COVID-19 na terenie Watykanu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły
+ Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 3,9-15.20; Ps 87,1-3.5-6; Dz 1,12-14; J 19,25-27 lub J2,1-11 lub Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter