21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chciała dotknąć milionów serc

Ocena: 0
5438

Jest 20 kwietnia 1999 r. Uczniowie Columbine High School odliczają już tygodnie do końca roku szkolnego.

W porze lunchu do budynku wkraczają dwaj uzbrojeni nastolatkowie: Eric Harris i Dylan Klebold, szkolni outsiderzy. Strzelają do swoich kolegów – ginie dwunastu licealistów oraz jeden nauczyciel. Kolejne 24 osoby zostają ranne. Sprawcy popełniają samobójstwo, zanim do gmachu szkoły zdąży wkroczyć policja.

Masakra porusza nie tylko społeczność spokojnej miejscowości niedaleko Denver, ale całą Amerykę. Wśród ofiar jest siedemnastoletnia Rachel Joy Scott. Film „Moja miłość” w reżyserii Briana Baughta to jej historia.

Obraz jest poruszającą opowieścią o życiu nastolatki, która jako mała dziewczynka zapisała w swoim pokoju marzenie o tym, by kiedyś jej dłoń dotknęła milionów serc. Dzięki zachowanym dziennikom twórcy filmu odtwarzają nie tylko losy dziewczyny – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, szkolne przygody i pasje oraz pierwsze zauroczenie, ale również wprowadzają widza w świat jej rozterek i myśli. To z tych wspomnień dowiadujemy się najwięcej o tym, co działo się w głowie i sercu Rachel, zwłaszcza o jej zawierzeniu się Jezusowi i odkrywaniu, czym jest chrześcijaństwo.

„Była taka jak ja, jak my wszyscy, niedoskonała i ludzka. Czytając jej dzienniki, miałem wrażenie, że jest w nich bardzo autentyczna. Pisała o swoich wątpliwościach, tęsknotach, lękach. Zmieniała zdanie. Poznanie jej historii i praca z jej intymnymi zapiskami to było poruszające doświadczenie” – mówi Brian Baugh, reżyser filmu. „To uniwersalna opowieść o tym, jak dojrzewamy do prawdy i uczymy się, jak ponosić konsekwencje własnych wyborów. Chciałem nakręcić film o kobiecie, którą silna wiara prowadzi przez życie. Moja bohaterka szuka wiary. Wiara w Boga jest drogowskazem i odpowiedzią na każdą życiową wątpliwość. Tak było w tragicznej historii Rachel Joy Scott” – dodaje Baugh.

„Moja miłość” to opowieść o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. Rachel to postać bardzo świeża i przyciągająca, świetlista. Tym jaśniejsza, że twórcy filmu jednocześnie dyskretnie odsłaniają nam mroczne zakamarki umysłów młodych sprawców szkolnej masakry.

Patronat nad filmem sprawuje tygodnik „Idziemy”. Premiera już 2 marca.

 

„Moja miłość” (I’m Not Ashamed), USA 2016. Reżyseria: Brian Baugh. Scenariusz: Philipa Booyens, Robin Hanley, Kari Redmond, Bodie Thoene. Zdjęcia: John Matysiak. Muzyka: Tim Williams, Występują: Masey McLain, Ben Davies, Cameron McKendry, Terri Minton, Victoria Staley i inni. Dystrybucja:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter