29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O Zwiastowaniu wśród obrazów

Ocena: 0
823

W czwartek 23 listopada ks. prof. Waldemar Chrostowski w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa” przeanalizuje dogłębnie ewangeliczny tekst o Zwiastowaniu. 

Fot. mat. pras.

Wykład towarzyszy wystawie 20 obrazów zwiastowania pędzla współczesnych artystów malarzy. Ekspozycję w podziemiach katedry św. Floriana na warszawskiej Pradze można oglądać do końca stycznia 2024 r. 

Właśnie wśród prezentowanych na wystawie obrazów m.in. Jarosława Modzelewskiego, Jacka Dłużewskiego i Beaty Stankiewicz ks. prof. Chrostowski wygłosi wykład pt. „Scena Zwiastowania w Ewangelii według św. Łukasza”.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski to wybitny teolog i biblista, specjalista w dziedzinie egzegezy Starego Testamentu. Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W latach 1998-2003 był wiceprzewodniczącym Sekcji Biblijnej przy Konferencji Episkopatu Polski, a w latach 2003-2013 przewodniczącym nowo utworzonego Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN. W dorobku pisarskim ma książki, artykuły naukowe i popularnonaukowe, publicystykę oraz recenzje – w sumie ponad 3 tys. publikacji W 2014 r. został laureatem prestiżowej Nagrody Ratzingera, którą watykańska Fundacja Josepha Ratzingera – Benedykta XVI przyznaje najwybitniejszym teologom świata. Nagrodzony m.in. medalem „Pro bono Poloniae”, otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Organizatorem spotkania z ks. prof. Chrostowskim i wystawy „Zwiastowanie” jest Teologia Polityczna, Fundacja Świętego Mikołaja oraz Instytut Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie, działający na Papieskim Uniwersytecie Angelicum – inicjatorzy długofalowego projektu „Namalować katolicyzm od nowa”. Zaproszeni do projektu współcześni artyści malują kolejne tajemnice Różańca. 

ZWIASTOWANIE: Wykład i wystawa

Gdzie? W podziemiach katedry warszawsko-praskiej (ul. Floriańska 3), wejście przez basztę.
Kiedy? W czwartek, 23 listopada, godz. 18:00.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter