23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szczecin: artyści razem z Caritas

Ocena: 0
1052

Znani szczecińscy artyści, sportowcy, lekarze i politycy przygotowali świąteczne prezenty dla dzieci z najuboższych rodzin. Akcja przygotowana wspólnie z Caritas odbyła się w sobotę w jednym ze szczecińskich centrów handlowych.

2015-12-13 12:16
pk / Szczecin (KAI), sg

Każdy klient mógł ufundować prezent i spełnić dziecięce marzenia. Wystarczyło wziąć z choinki serduszko z wypisanym imieniem i wymarzonym prezentem dziecka, a następnie ufundować podarunek wypisany na sercu. Akcja "Pusta choinka" odbyła się po raz pierwszy. 

Dziewiąty już raz z kolei Caritas zorganizował zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK, pomagam!”. W piątek i w sobotę w wielu sieciach handlowych na terenie Szczecina i całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

– Zdarzyły się parafie, które poprzez taką zbiórkę zebrały tonę produktów. Widzę, że kiedy wolontariusze proszą i są obecni w sklepie, kupujący nie odmawiają – tłumaczył ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Celem akcji było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki dla osób potrzebujących, szczególnie dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych i schorowanych.

W ubiegłym roku w ramach zbiórki żywności „Tak, POMAGAM” dzięki ofiarności ludzi dobrej woli zebrano ponad 16 ton żywności, z których przygotowano ok. 900 paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych i ok. 3 tys. paczek dla osób samotnych.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -