22 września
piątek
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: klerycy trzeciego roku zapraszają na sztukę seminaryjną

Ocena: 0
505

To już tradycja, że klerycy trzeciego roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego wystawiają sztukę teatralną. W tym roku alumni zapraszają na spektakl pt. "Wieczernik", który będzie można oglądać od 17 grudnia. Rezerwacja miejsc odbywa się przez stronę internetową seminarium.

fot. www. teatr.wmsd.waw.pl

Klerycy wyjaśniają, że spektakl wprowadza w rzeczywistość apostołów, którzy „po przeżyciu bolesnej tajemnicy krzyża, zostaną postawieni wobec radykalnego wyboru: uciec, zapomnieć czy uwierzyć?”. – Te pytania dotykają w równej mierze apostołów dwa tysiące lat temu jak i nas żyjących dzisiaj. Współczesny świat domaga się uczciwej odpowiedzi na pytanie o swoją wiarę. Historia pierwszych uczniów może być pomocą we własnej refleksji nad nimi – zawracają uwagę seminarzyści.

Sztukę “Wieczernik” będzie można zobaczyć w grudniu i styczniu – spektakle są wystawiane w soboty i niedziele. Pierwsze odbędą się w sobotę 17 grudnia, natomiast ostatnie 22 stycznia. Miejsca można rezerwować na stronie: teatr.wmsd.waw.pl. W przypadku rezerwacji biletów dla większej grupy można kontaktować się mejlowo: wieczernik@wmsd.waw.pl.

Wstęp na sztukę jest bezpłatny, ale po jej obejrzeniu można wesprzeć dobrowolną ofiarą wyjazd studyjny kleryków trzeciego roku.

Spektakl jest wystawiany w budynku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 52/54.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Ojca Pio

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter