17 kwietnia
środa
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wystarczy uwierzyć

Ocena: 0
453

Co musi przeżywać dziecko, które ucieka z domu, by ratować życie?

fot. Rafael Film

Jak wyrwać się ze spirali zła, na które skazali rodzice, a potem ulica? Co sprawia, że mając tyle, ile potrzebujemy, wciąż chcemy więcej? I do czego to prowadzi?

Aż za dobrze wiedzą o tym bohaterowie filmu „Powołany 2”, wypowiadający się w jego częściach dokumentalnych. Każdy z nich osiągnął swoje dno, z którego po ludzku nie mógł się odbić. Bartek Krakowiak, wychowany w przemocowej rodzinie, chcąc wkupić się w łaski kolegów, szybko wszedł w konflikt z prawem. Gdy zaczął wychodzić na prostą, dostał od losu cios, po którym dalsze istnienie przestało mieć dla niego sens.

Ośmioletni Dobromir Makowski nadziei na normalne życie upatrywał w… pogotowiu opiekuńczym. By przetrwać w domu dziecka, zaczął wąchać klej, a potem zażywać narkotyki, co skończyło się wieloletnią bezdomnością. Prześliczną Klaudię Tołłoczko, która do modelingu weszła jako nastolatka, szybko wciągnął wyścig na „lajki”. Zarówno popularność w social mediach, jak i swoje poczucie wartości budowała na opiniach innych, a zdobywała je – jak się okazało – za cenę wyrzeczenia się samej siebie i wpojonych wartości.

Paweł Cwynar wyrastał w zdrowej rodzinie, ale szukał ujścia dla buzującej w nim adrenaliny. Z podwórkowego chuligana w kilka lat stał się gangsterem o międzynarodowym zasięgu.

Wszyscy oni otarli się o śmierć, a przeżyli wyłącznie dzięki temu, że oddali stery Bogu. Dziś świadczą o swoim nawróceniu i pomagają takim jak oni.

Opowieści te wplecione są w fabułę filmu, która swoim komediowym charakterem rozładowuje nieco ciężar świadectw. Widzimy, jak wpływają one na fikcyjne postacie z ekranu, które postanawiają przewartościować swoje życie. Film jest odpowiedni dla widzów powyżej 12. roku życia. Także dorośli wyjdą z niego z przekonaniem, że nie ma tak krzywych dróg, których Pan Bóg by nie wyprostował. Wystarczy uwierzyć.


Powołany 2”; dokument fabularyzowany; Polska 2024; scenariusz i reżyseria: Jan Sobierajski; grają: Jakub Dmochowski, Marcin Kwaśny, Henryk Gołębiewski; 90 min; dystrybutor: Rafael Film

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter